237 obserwujących
978 notek
1870k odsłon
344 odsłony

Różnica, czyli 'put your money where your mouth is'

Wykop Skomentuj5


https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/409565-jak-zachecic-emigrantow-do-powrotu-portugalia-daje-przyklad

Jak poinformował w poniedziałek socjalistyczny rząd Portugalii, od 1 stycznia 2019 r. zacznie obowiązywać program podatkowego wsparcia dla obywateli tego kraju, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy. Pomoc emigrantom jest konsekwencją zapowiedzi premiera Antonia Costy z majowego kongresu rządzącej Partii Socjalistycznej (PS).

Program rządu Costy przewiduje, że obywatel, który powróci z zagranicy, będzie mógł co najmniej przez trzy lata płacić o połowę niższy podatek dochodowy od osób fizycznych. Portugalia ma też zwrócić mu część kosztów podróży powrotnej do kraju i wynajęcia mieszkania.

Aby uzyskać pomoc od państwa, powracający emigranci będą musieli wykazać we wnioskach składanych do ministerstwa finansów, że wyjechali z Portugalii w okresie kryzysu gospodarczego. Wsparcie portugalskiego rządu obejmie osoby, które wyemigrowały w poszukiwaniu pracy po 2008 r., jednak najpóźniej do roku 2015, a ich powrót do ojczyzny nastąpi w latach 2019-2020
.


Tymczasem na Dzikim Wschodzie bez zmian: ... Kochane dolary przywieź Polonio ... dużo ... bo nam trzeba, więc wy zróbcie ... po przyjeździe skontaktujcie się z Urzędem Skarbowym w miejscu ostatniego zameldowania ... wicie, rozumicie, bo nam kapitał odpłynął ... no sam tak wziął i odpłynął ... a wy macie tyn, no wiecie,  tyn kapitał ... więc, ten tego ... sami rozumicie ... Ojczyzna ... husaria ... bociany ... na dnie z honorem lec ... No dobra, dosyć gadania, dawać tą kasę!


https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/408422-prezydent-spotkal-sie-z-polonia-i-obroncami-tobruku


Prezydent Andrzej Duda powiedział: Wierzę, że kiedy będziecie państwo przyjeżdżali do Polski w kolejnych latach (…), będziecie mogli z satysfakcją patrzeć i myśleć: „Może warto wrócić”. Nie ukrywam, że bardzo bym tego chciał — powiedział Duda. Jak zaznaczył, według szacunków poza granicami kraju żyje około 20 milionów Polaków. To jest gigantyczny kapitał. Państwo jesteście gigantycznym kapitałem, który nam odpłynął; kapitałem w wielu tego słowa znaczeniach – kapitałem ludzkim i ludźmi z kapitałem. ======================

Moja kontrpropozycja - zmodyfikowany model portugalski: trzy lata pełnych wakacji podatkowych - zero PIT, zero CIT, zero ZUS przez trzy lata budżetowe. Te dwa ostatnie (0% CIT i ZUS)- jako zachęta do zakładania firm i zatrudniania ludzi. Zwrot 50% kosztów podróży i transportu mienia, pomoc finansowa w wynajęciu mieszkania, bezcłowy import mienia przesiedlenia. Jak się na to zdecydujecie, wtedy możecie zanęcać emigrantów. Ale nie wcześniej.


Mój 'educated guess':  prędzej PT Rodaków z Kraju zadusi apopleksja ze złości i zazdrości że repatriantom byłoby za dobrze, niż się na to zgodzą. W takim razie róbcie dalej tak, jak robicie, od....... się od Polonii i latajcie na wakacje do Portugalii. Ale tylko do tanich hoteli.
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo