Blog
W Temacie Maci
Stary Wiarus
Stary Wiarus Nie posiadam konta Facebook
227 obserwujących 891 notek 1749765 odsłon
Stary Wiarus, 28 sierpnia 2018 r.

Różnica, czyli 'put your money where your mouth is'

314 5 0 A A A


https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/409565-jak-zachecic-emigrantow-do-powrotu-portugalia-daje-przyklad

Jak poinformował w poniedziałek socjalistyczny rząd Portugalii, od 1 stycznia 2019 r. zacznie obowiązywać program podatkowego wsparcia dla obywateli tego kraju, którzy wyjechali za granicę w poszukiwaniu pracy. Pomoc emigrantom jest konsekwencją zapowiedzi premiera Antonia Costy z majowego kongresu rządzącej Partii Socjalistycznej (PS).

Program rządu Costy przewiduje, że obywatel, który powróci z zagranicy, będzie mógł co najmniej przez trzy lata płacić o połowę niższy podatek dochodowy od osób fizycznych. Portugalia ma też zwrócić mu część kosztów podróży powrotnej do kraju i wynajęcia mieszkania.

Aby uzyskać pomoc od państwa, powracający emigranci będą musieli wykazać we wnioskach składanych do ministerstwa finansów, że wyjechali z Portugalii w okresie kryzysu gospodarczego. Wsparcie portugalskiego rządu obejmie osoby, które wyemigrowały w poszukiwaniu pracy po 2008 r., jednak najpóźniej do roku 2015, a ich powrót do ojczyzny nastąpi w latach 2019-2020
.


Tymczasem na Dzikim Wschodzie bez zmian: ... Kochane dolary przywieź Polonio ... dużo ... bo nam trzeba, więc wy zróbcie ... po przyjeździe skontaktujcie się z Urzędem Skarbowym w miejscu ostatniego zameldowania ... wicie, rozumicie, bo nam kapitał odpłynął ... no sam tak wziął i odpłynął ... a wy macie tyn, no wiecie,  tyn kapitał ... więc, ten tego ... sami rozumicie ... Ojczyzna ... husaria ... bociany ... na dnie z honorem lec ... No dobra, dosyć gadania, dawać tą kasę!


https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/408422-prezydent-spotkal-sie-z-polonia-i-obroncami-tobruku


Prezydent Andrzej Duda powiedział: Wierzę, że kiedy będziecie państwo przyjeżdżali do Polski w kolejnych latach (…), będziecie mogli z satysfakcją patrzeć i myśleć: „Może warto wrócić”. Nie ukrywam, że bardzo bym tego chciał — powiedział Duda. Jak zaznaczył, według szacunków poza granicami kraju żyje około 20 milionów Polaków. To jest gigantyczny kapitał. Państwo jesteście gigantycznym kapitałem, który nam odpłynął; kapitałem w wielu tego słowa znaczeniach – kapitałem ludzkim i ludźmi z kapitałem. ======================

Moja kontrpropozycja - zmodyfikowany model portugalski: trzy lata pełnych wakacji podatkowych - zero PIT, zero CIT, zero ZUS przez trzy lata budżetowe. Te dwa ostatnie (0% CIT i ZUS)- jako zachęta do zakładania firm i zatrudniania ludzi. Zwrot 50% kosztów podróży i transportu mienia, pomoc finansowa w wynajęciu mieszkania, bezcłowy import mienia przesiedlenia. Jak się na to zdecydujecie, wtedy możecie zanęcać emigrantów. Ale nie wcześniej.


Mój 'educated guess':  prędzej PT Rodaków z Kraju zadusi apopleksja ze złości i zazdrości że repatriantom byłoby za dobrze, niż się na to zgodzą. W takim razie róbcie dalej tak, jak robicie, od....... się od Polonii i latajcie na wakacje do Portugalii. Ale tylko do tanich hoteli.
Opublikowano: 28.08.2018 02:21. Ostatnia aktualizacja: 28.08.2018 04:51.
Autor: Stary Wiarus
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie


BACKUP: http://staryw.blogspot.com
NIE POSIADAM
KONTA FACEBOOK
"Powojenne pojednanie historyczne Francji i Niemiec utorowało drogę do powstania Unii Europejskiej. Z kolei mądrość i wspaniałomyślność narodów rosyjskiego i niemieckiego oraz przezorność działaczy państwowych obu krajów pozwoliły uczynić zdecydowany krok w kierunku budowy Wielkiej Europy. Partnerstwo Rosji i Niemiec stało się przykładem wychodzenia sobie naprzeciw, patrzenia w przyszłość przy zachowaniu troskliwego stosunku do pamięci o przeszłości. I dzisiaj rosyjsko-niemiecka współpraca odgrywa wielce ważną, pozytywną rolę w polityce międzynarodowej i europejskiej." Władimir Władimirowicz Putin, 31.08.2009 Anglia kosztuje sprzedawcę jabłek na lokalnym rynku i fryzjerkę z obwoźnego salonu fryzjerskiego circa £50 na miesiąc, i w pakiecie dostaje się dwór, królową, broń atomową, coroczne „trooping the colour”, wyścigi w Ascot, BBC1, BBC2, BBC3, BBC4 plus kilka kanałów tematycznych i Borisa Johnsona (to tak z grubsza), w czasie gdy ich polskie odpowiedniki muszą wybecalować £250 (sic!) na likwidację armii, niemoc policji, opieszałość sądów, wszechobecną korupcję, kolesiostwo na uczelniach, słabość kapitałową polskich firm, powódź, Bronka z jego potomstwem, przyjaciół Putina i kuzynów Angeli, likwidację mediów publicznych, a na deser Palikota, twarz polskiego „liberalizmu”, szefa wiekopomnej komisji „Przyjazne Chamstwo”. Pięć razy więcej za wschodnią podróbkę państwa. Dużo. Rolex, 14.06.2010 POLONIA  BEZ  CENZURY   STARY  WIARUS  BACKUP               free counters

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @marektomasz  Polskim paliwem jest zmiana, byle nie w Polsce? Graj, piękny Cyganie.  Na...
  • @marektomasz  "Sam trzymaj Stary Wiarusie swoją mordę na kłódkę, albo .... zapomnij że...
  • @marektomasz  Ale ja się z tym wszystkim zgadzam, a zwlaszcza z tym, że praktycznie będą to...

Tematy w dziale Społeczeństwo