Blog
CICER CUM CAULE
Zbigwie
Zbigwie zbigwie@mail.ru
76 obserwujących 326 notek 753010 odsłon
Zbigwie, 7 grudnia 2017 r.

Palestyńczycy, Jerozolima i Donald Trump

505 18 0 A A A

image

Powiększ!  

 „Jerozolima na dwóch górach leży,

które usiadły właśnie przeciw sobie.

Jedna z nich wyższa, śrzodkiem wielka bieży

Dolina, która dzieli góry obie.

Ze trzech stron (na czem niemało zależy

Tak ku obronie, jako ku ozdobie)

Zbyt przykry przystęp, ale bok północny,

Kędy równina, ma mur bardzo mocny”.

/Torquato Tasso, 1581r. – przekład polski „Gofred, abo Jeruzalem wyzwolona” 1618 r./

W związku z uznaniem przez prezydenta Trumpa Jerozolimy jako stolicy Izraela, natknąłem się w Internecie na następujące sformułowanie:

 "Gdyby nie Dawid i jego syn Salomon w miejscu tym byłaby (do czasu misji Chrystusa) mała miejscowość palestyńska"

Czy sądzicie, że to zdanie jest prawdziwe?

To zdanie jest fałszywe!

I świadczy o braku znajomości historii!

Jerozolima w czasach Dawida 1000 lat przed Chrystusem nie była małą miejscowością. Nawet ponad 2000 tysiące lat przed Chrystusem nie była małą miejscowością. O tym świadczy odkrycie przez prof.  Macalistera w 1924 roku  z czasów króla Melchizedeka „kapłana Boga Najwyższego”, sztucznego okopu w ramach umocnień pagórka zachodniego wykonanych ze znajomością sztuki oblężniczej: https://www.jta.org/1924/01/01/archive/prof-macalister-discovers-pre-historic-jerusalem-ruins

Okop ten ciągnął się od Tyropeonu do doliny Cedronu. Równolegle do okopu zbudowany był niezbyt gruby mur obronny.

W połowie drugiego tysiąclecia, mniej więcej w czasach Abdi Hippy - księcia Urusalim (Jerozolimy), jednego z najważniejszych miast podległych faraonowi Amenofisowi IV, miasto rozszerzyło się ku północy, dlatego też okop został zasypany, miasto zaś otoczono stopniowo innymi środkami obronnymi. Wśród nich pierwsze miejsce zajmował potężny mur wzmocniony wieżami, który chronił miasto zwłaszcza od wschodu, w stronę źródła Gihon.

Na jednym z pagórków Jerozolimy wznosiła się twierdza Syjon. Była ona we władzy Jebuzejczyków, którzy zajmowali Jerozolimę przed Izraelitami i dzięki jej obronnemu położeniu z łatwością mogli z niej odpierać ataki szczepu Beniamina. Zdobył ją dopiero Dawid, który osiadłszy w niej nadał jej nazwę „Miasto Dawida”. 

Tzw. Palestyńczycy nie mają nic wspólnego z tymi dawnymi czasami i pojawili się dopiero na kartach historii w XX wieku. Palestyńczycy to ludzie związani z obywatelami konstruktu politycznego, który pojawił się w XX wieku. Czyli jednym słowem Palestyńczycy to arabscy potomkowie mieszkańców brytyjskiego mandatu Palestyny.

Dawid i Salomon nie zbudowali Jerozolimy, a tylko ją rozbudowali. Dawid sprowadził do Jerozolimy Arkę Przymierza, w której przechowywane były między innymi kamienne tablice, na których Bóg spisał Prawo i dał na górze Synaj Mojżeszowi.  Przeniósł stolicę z Hebronu do Jerozolimy.

Syn Dawida, król Salomon, wybudował w Jerozolimie Pierwszą Świątynię – miejsce dla Arki Przymierza. I miasto stało się pełną stolicą - centrum religijnym, kulturowym, politycznym, gospodarczym i militarnym Państwa Izraela.

Jerozolima to odwieczna, prastara stolica Izraela!

A prezydent Donald Trump uznał po prostu rzeczywistość historyczną oraz aktualny stan faktyczny i zapoczątkował proces przyznawania Jerozolimie statusu stolicy państwa Izrael przez większość państw Europy i świata. 

Opublikowano: 07.12.2017 20:34.
Autor: Zbigwie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Cała Polska czyta wypociny niejakiego Seamana! "Niedawno ukazał się interesujący wpis: Grawicapy latają w kosmosie pióra znanego blogera Zbigwie, z wykształcenia fizyka". Znajdź ponad 100 moich notek na Forum Rosja-Polska. Mam bana u blogera o nicku BOSON, ktory zupełnie nie posiada kindersztuby, ale to wina jego rodziców. Poetry&Paratheatre 2010 i 2013. image free counters
Free counters

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Siukum Balala >  A w Tyflisie proponuję wybrac sie na spacer do Mtatsminda parku. Polecam...
  • @biedronka  Ten @doku to psychicznie chory osobnik Miewa też halucynacje. Nalezy mu współczuć.
  • @Bucefał  To nie tylko genetyka tego bolszewickiego pomiotu: ...

Tematy w dziale Polityka