Zbyszek Zbyszek
171
BLOG

Wpis techniczny, celem zapisania komentarza do notki "Powstanie Styczniowe, czyli politycz

Zbyszek Zbyszek Rozmaitości Obserwuj notkę 10

Ponieważ do notek łatwiej się dostać niż do komentarzy, którymi się sieje tu i ówdzie, zapisuję sobie mój komentarz do notki pana Warzechy, która znajduje się {TUTAJ}

Bardzo niemądry wpis. Celem działań publicznych jednostki jest osiągnięcie poparcia ogółu. Ogół, ukształtowany przez historię, edukację, media, politykę i aparat przymusu, ma określone preferencje. Wypowiedzi niezgodne z preferencjami ogółu wywołają - do wyboru - odrzucenie, obojętność, agresję, potępienie.

Ogół czerpie swój "światopogląd" z prostych i energicznych przekazów. Przekazy  niezgodne lub - nie daj Boże dłuższe czy zawierające jeszcze argumentacje, są dla ogółu obraźliwe w stopniu najwyższym, bowiem światopogląd ogółu ma stopień najwyższy zawsze, bo tylko taki stopień pozwala pominąć co? Myślenie!

Stąd polityka i życie publiczne nabrało charakteru religii i to w wersji tej ze stosami i polowaniami na czarownice. Ten charakter jest stale podtrzymywany i wzmacniany, przez niewinne niczego portale, kanały, stacje i strony, które tylko "zaspokajają oczekiwania" oraz "prowadzą biznes".

Oczywiście po raz kolejny "szlag nas wszystkich trafi", jak w przypadkach wspomnianych w tekście, ale ponieważ myślenie jest wyłączone z racji religijnego charakteru postrzegania spraw publicznych, to skutek dowolnej doświadczonej hekatomby może być tylko jeden - WZMOCNIENIE przekonania o świętej słuszności działań, w wyniku których odnieśliśmy jako naród i społeczeństwo jakieś potworne straty.

Dlatego właśnie, w Warszawie, w stolicy Polski, jedna z ulic nosi imię pana Józefa Becka, który pokrzykiwał w Sejmie RP, że dla narodu honor jest wartością najwyższą i osobiście skierował trzydziestomilionowe społeczeństwo w kierunku wojny z Niemcami, a w efekcie równocześnie ze Związkiem Sowieckim. Dlatego właśnie jakakolwiek krytyka jakiejkolwiek partii wywołuje generalnie zoologicznej natury reakcje jej sympatyków i nie jest ważne czy chodzi o PO, PiS, Konfederację czy innych.

W zaistniałym ekosystemie należy - jeśli chce się osiągnąć jaki taki sukces - nap***ć na kogo trzeba nap***ć i dołączyć się do jakiegoś dostępu do koryta. Jakby pan znał takie kanały dostępowe to proszę o sygnał. Powodzenia.

Zbyszek
O mnie Zbyszek

http://camino.zbyszeks.pl/  Kopia twoich tekstów: http://blog.zbyszeks.pl/2068/kopia-bezpieczenstwa-salon24-pl/

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości