Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu - rząd szykuje rozporządzenie

Od 15 maja będziemy mogli swobodnie oddychać na powietrzu.
Od 15 maja będziemy mogli swobodnie oddychać na powietrzu.

Jutro rząd ma ogłosić zniesienie nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Stosowne przepisy pojawią się w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia. 

O tym, że bez maseczek będziemy mogli chodzić od 15 maja mówił już minister zdrowia Adam Niedzielski na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim, zapowiadającej majowe luzowanie obostrzeń. Obecnie możemy nie nosić maseczek w lasach, parkach i ogrodach botanicznych lub zabytkowych, zieleńcach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych i na plaży, ale pod warunkiem zachowania dystansu 1,5 m.

Po zmianie po 15 maja będziemy mogli chodzić bez maseczek na zewnątrz pod stałym warunkiem zachowania dystansu 1,5 m. Maseczki we wnętrzach, np. sklepach, urzędach nadal będą obowiązywać. 

Aby rząd podjął decyzję o zdjęciu maseczek wskaźnik zakażeń musiał wynosić 15 na 100 tys. mieszkańców. To udało się osiągnąć.  Dziś średnia dla całego kraju to 13 zakażeń na 100 tys. mieszkańców - informuje RMF FM.

Zobacz dzisiejsze dane o koronawirusie

W rozporządzeniu mają się znaleźć wszystkie zmiany dotyczące luzowania zakazów na najbliższe trzy tygodnie, czyli np. otwarcie od soboty hoteli, uruchomienie gastronomii w ogródkach od 15 maja.

ja

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości