Dworczyk: Ponad 4 miliony zaszczepionych osób w Polsce

Szczepienia w Polsce. Fot. PAP
Szczepienia w Polsce. Fot. PAP

Minister Dworczyk: przekroczyliśmy liczbę 4 mln w pełni zaszczepionych osób; zachęcam do zapisów na szczepienia.

Przekroczyliśmy liczbę 4 mln w pełni zaszczepionych osób. Zachęcamy do zapisów wszystkie osoby pełnoletnie - napisał w czwartek na Twitterze szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.


Według opublikowanego w czwartek rządowego zestawienia, w Polsce wykonano 14 705 512 szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest już 4 030 995 osób.

"Przekroczyliśmy liczbę 4 mln w pełni zaszczepionych osób. Zachęcamy do zapisów wszystkie osoby pełnoletnie" - napisał na Twitterze Dworczyk, namawiając do skorzystania z Narodowego Programu Szczepień.

Od 9 maja wszystkie pełnoletnie osoby mają już e-skierowanie na szczepienie i mogą się na nie zapisać.

Od 17 maja ma się skrócić okres między podaniem dwóch dawek preparatów Moderny, Pfizer i AstryZeneki do 35 dni, czyli do 5 tygodni. Do tej pory ten okres odpowiednio dla preparatów dwudawkowych Moderny i Pfizer wynosił 42 dni, a dla AstryZeneki - 82 dni.

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził nadzieję, że do końca września zostaną zaszczepieni wszyscy chętni.

Na rynku unijnym dopuszczono do tej pory szczepień populacji przeciw COVID-19 cztery preparaty. Szczepionki firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, zaś preparat Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki

KW

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości