38 obserwujących
611 notek
843k odsłony
1413 odsłon

Popieram pana, panie premierze

Wykop Skomentuj67

Dawno temu napisałem w kontekście zbrodni wojennych, że reperacji powinniśmy domagać się również od Austrii, nie tylko od Niemiec i Rosji. Austriacy bowiem nie dość że świadomie skryli się za plecami dwóch reżimów i nie dokonali z tego tytułu  samokrytyki łącznie z zadośćuczynieniem, to jeszcze udało im się wprowadzić w Europę i świat błąd legendą o ich zawłaszczeniu przez Adolfa Hitlera, co jest kłamstwem historycznym. Nie było żadnego siłowego lecz dobrowolne przyłączenie się do III Rzeszy. Sami z zimną krwią zamordowali swego kanclerza dr Dolfussa, a cała akcja przypominała do złudzenia tę z radiostacją z Gliwic. Adolfa Hitlera witało i słuchało w Wiedniu 300 tys wiedeńczyków. Później kiedy przyszedł czas zapłaty opowiadali że że Hitler był Niemcem, a Beethoven Austriakiem. Niestety, było na odwrót. Politolog David Art z Tufts University zauważył, że Austriacy stanowiący 8 procent populacji Trzeciej Rzeszy zapełniali w 13 procentach SS. Twierdzi, że 40% personelu i 75% dowódców obozów śmierci było Austriakami!

Ja ze swojej strony przypomnę, że Austriakami byli: obok rzecz jasna samego Adolfa Hitlera także m.in. Ernst Kaltenbrunner szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, Odilo Globocnik, szef akcji "Reinhard" i wysiedleń na Zamojszczyźnie, Franz Stangl, komendant obozów w Treblince i Sobiborze, Otto Gustav von Wächter, gubernator dystryktu galicyjskiego i krakowskiego Generalnej Guberni,  Arthur Seyss-Inquart Komisarz Rzeszy w Holandii, Adolf Eichman  koordynator ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej, psychopata Amon Götz komendant obozu w Kraków-Płaszów, czy Aribert Heim, lekarz SS (obok Josefa Mengele numer 2 na liście najokrutniejszych zwyrodnialców w białym fartuchu) kojarzony wprawdzie z obozem w Dachau, ale działający również w Mathausen-Gusen. Lubił on operować swoje ofiary bez znieczulenia. Wycinał np. więźniowi wątrobę, zaszywał go i z zegarkiem w ręku mierzył czas agonii.

Pisałem również i o tym, jak podle Austriacy zachowali się z pamięcią swych ofiar po wojnie, kiedy to cynicznie zaorali wybudowane przez się krematoria i więzienne baraki obozu w w Mathausen-Gusen budując w tym miejscu osiedla domków jednorodzinnych, dlatego pomysł premiera Morawieckiego uważam za bezcenny aby wykupić od Austrii to, co zostało z obozu, czego oni sami nie zdołali jeszcze zamienić np. na park, basen czy pole golfowe.


Wykop Skomentuj67
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka