42 obserwujących
752 notki
944k odsłony
1645 odsłon

Kościelne pomysły i nakazy, czyli jak zdradzić Jezusa

Wykop Skomentuj65

Coś niedobrego dzieje się w Kościele u progu Zmartwychwstania Pańskiego. Coś bardzo niedobrego/

Oto na 12 kwietnia papież Franciszek powołał do życia komisję, która tego dnia ma rozpocząć badanie problemu jakim jest "święcenie kobiet". Szefem tego gremium został kard. Giuseppe Petrocchi z L’Aquilli, a sekretarzem ks. Denis Dupont z Kongregacji Nauki Wiary. W skład komisji mają wejść także...kobiety. 

"Takie  rozwiązanie jest niemożliwe, bo już w 1994 roku papież Jan Paweł II w dokumencie “Ordinatio sacerdotalis” wykluczył tę możliwość. Gdyby więc doszło to takich “święceń”, to byłoby to niezgodne z odwieczną Tradycją Kościoła Katolickiego, a więc de facto doszłoby do profanacji sakramentu kapłaństwa, który nie miałby żadnej mocy."

Ale jak widać dla zdziwaczałej głowy Kościoła, wygląda na to, że to norma a nawet zadanie, żeby podkopać jeszcze bardziej obecne fundamenty Dzieła Chrystusowego. Zresztą, już się kiedyś popisał w Wielki Czwartek profanując kapłaństwo myjąc w ten Dzień nogi muzułmance. W ogóle nastała jakaś szalona moda wśród purpuratów na wypieranie się Chrystusa, jak to uczynił niegdyś św. Piotr, i na Jego wręcz jawną zdradę.

Oto ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie,  wziąwszy różaniec do ręki oraz relikwie św. Antoniego wyruszył samotnie z modlitwą po ulicach miasta. Zaznaczę, że proboszcz odbywał procesję sam. Modlitewne dzieło jednak nie spodobało się  lubelskiemu arcybiskupowi Budzikowi, który zakazał kapłanowi jego kontynuacji. Kuria stwierdziła w oświadczeniu, że proboszcz powinien wcześniej uzgodnić z nią swój pomysł, czyli zapytać i być odprawionym z kwitkiem. Stanowisko arcybiskupa spotkało się oczywiście z krytyką internautów. Takie to czasy smętne..

Podobnie co świeccy widzi ten problem również ks. Małkowski, przyjaciel bł. ks. Popiełuszki, który napisał z goryczą o zakazach Episkopatu dla wiernych w czasie Triduum Paschalnego.

"Nikt nie ma prawa selekcjonować wiernych na tych, którzy zostaną wpuszczeni na Eucharystię, Drogę Krzyżową czy nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić sytuacji, w której kapłan mówi do wiernych: albo nadliczbowi wierni wyjdą, albo nie odprawię Mszy Świętej .

Gdyby polscy biskupi zajęli męskie, twarde stanowisko, to może władze choć trochę ustąpiłyby w tej sprawie. Tak się jednak nie stało i nie zanosi się, aby miało się to zmienić.

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że słyszymy głosy i to wśród hierarchów, iż udział w Triduum Paschalnym nie jest obowiązkowy. Podobnie z poświęceniem ognia: wielu kapłanów mówi otwarcie, że w Wielką Sobotę nie będzie święcenia ognia. Słucham tego wszystkiego i nie wierzę własnym uszom. To tak jakby uroczystości i obrzędy Triduum Paschalnego były dla niektórych czymś nieistotnym, jakimś nic nie znaczącym symbolem.."


żródło Dziennik Narodowy

Wykop Skomentuj65
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo