60 obserwujących
999 notek
1173k odsłony
  905   11

Nasi bracia Ukraińcy...

Tradycyjnie już, że się powtórzę, ale rzadko piszę dwie notki jednego dnia. Niemniej w związku z objawieniem się ostatnio wielkiej, ogromnej wręcz miłości rządzących Polską do Ukrainy, której to polityka jest absolutnie wrogo nastawiona do mojego kraju, gdyż zbudowana została na kłamstwie, ludobójstwie i roszczeniach terytorialnych wrzucam takie małe coś, w postaci serii zdjęć archiwalnych i współczesnych oraz na koniec cytatu prezydenta Zelenskiego pozującego do zdjęcia, odzwierdziedlających jedynie polską naiwność we wzajemnych stosunkach.


Na początek polska miłość.

image


mural w Gdańsku-Przymorzu

image

A teraz archiwalia.


Plakat werbunkowy zachęcający do wstępowania do dywizji Waffen-SS „Galizien”.

image


Hajlujący Ukraińcy ze Stanisławowa 

image


Hans Frank podczas przeglądu oddziału do ukraińskiej dywizji SS we Lwowie.

image


SS-mani ukraińscy przysięgają wierność Adolfowi Hitlerowi

image


SZARAJÓWKA, pow. Biłgoraj, woj. lubelskie. Marzec 1944 Na planie nieznana ofiara w Szarajówce. Jedna z wielu polskich ofiar terroru ukraińskich plutonów, kompanii, rzadziej batalionów podległych pułkom policyjnym SS-Galizien operujących na południowej Lubelszczyźnie. Szczególnie zaciekły terror realizowała specjalna formacja SS-Galizien pod nazwą SS-Kampgruppe „Beyersdorf.

image


BIŁGORAJ, woj. lubelskie. Luty-marzec 1944. Widok spalonego w roku 1944 powiatowego miasteczka Biłgoraj. Rezultat akcji eksterminacyjnej, przeprowadzonej przez SS-Galizien.

imageUkraińscy ochotnicy dywizji SS-Galizien w drodze na uroczystości we Lwowie 18 lipca 1943r.


image


I trochę współczesności. Poniżej sympatycy hitlerowskiego batalionu "Nachtigall" Battalion Ukrainische Gruppe Nachtigall, który zasłynął mordem profesorów lwowskich i pogromem lwowskich Żydów

image


image

To zdjęcie przedstawia żołnierzy z pułku "Azow". Można by założyć że to photo fake, ale za dużo jest w sieci informacji  mówiących o tym, że symbolem dla tych żołnierzy walczących z Rosjanami jest hitlerowska Waffen SS

Poniżej ukraińscy neohitlerowcy

image


Poniżej swoiste kuriozum. 


"Na naszej fladze nie ma krwi. Nie ma i nigdy nie będzie czarnych plam, nie ma swastyk. To, czego nigdy nie robiliśmy pod naszą flagą, to nie atakowaliśmy innych państw, nie zajmowaliśmy cudzej ziemi, nie mordowaliśmy innych ludzi." 

Prezydent Ukrainy WołodymyrZełeński

Jak widać coś się prezydentowi pomyliło albo kłamie w żywe oczy. (Źródło zdjęć Bibuła com. i Neon24)

image

Lubię to! Skomentuj82 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale