Nic nowego pod słońcem
prawda boli?!
3 obserwujących
496 notek
96k odsłon
  30   0

Natura i kultura - prawa

Natura i kultura - prawa

W mojej pracy licencjackiej i magisterskiej zauważyłem, że prawa przyrody nie są co do zasady różne od praw ludzkich, społecznych - inne jest jednak ich źródło.

Prawa przyrody, natury, są dla ludzi pewnymi ograniczeniami, wyznaczają granice istnienia.

Z tych ograniczeń odczytuje się prawa fizyki, chemii, itp. - prawa istnienia i rozwoju świata, wszechświata.

Przyroda nie może jednak regulować, porządkować stosunków między-ludzkich, w tym zakresie ludzie sami muszą ustalić zasady współżycia, prawa ludzkie.

Jak słusznie zauważył jeden z konstytucjonalistów francuskich prawa ludzkie są to reguły:

moralne;

prawne; i

ekonomiczne.

Przy tym reguły ekonomiczne wydają się przynajmniej częściowo niezależne od woli ludzi.

Reguły moralne to reguły kultury, reguły prawne nie są z nimi identyczne, powinny być zgodne, ale prawo jest pewnym dyktatem państwa względem obywateli.

Tekst powyższy jest dla mnie wstępem do przedstawienia problemu:

Obecnie w Polsce panuje kultura semicko-chazarska regulowana przez religie judeo-chrześcijańskie i niejawny ukryty feudalizm religijno-kulturowy, pierwotna polska kultura słowiańska została spacyfikowana i eksterminowana przez obce wpływy kulturowe.

Przypomnieć trzeba, że Słowiańszczyzna według Mickiewicza to "czucie i wiara".

Uczniowie w szkołach doskonale czują, że szkoły zostały opanowane przez obcą kulturę (religijną), nie chcą uczyć się obcych zasad i praw kulturowych semicko-chazarskich podawanych im w formie religii judeo-chrześcijańskich z koniecznym udziałem feudalizmu religijnego.

Z niezwykłym trudem przebija się to do świadomości rządzących, którzy nadal siłą i cwaniactwem chcą kształtować naród polski.

Pierwotna kultura słowiańska w Polsce nadal jest karana i prześladowana, wyśmiewana w formie sztucznie stworzonego tzw. rodzimowierstwa.


Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale