53 obserwujących
5258 notek
1877k odsłon
  157   1

Imperialne ambicje KE - kto chce zniszczyć Wspólnotę Europejską ?

Rzeczą najbardziej naturalną w kontaktach międzykulturowych jest wymiana handlowa. Wymieniamy to co mamy na to czego nie mamy, a co mają inni i tak się dzieje od wieków.

Nic więc dziwnego w tym, że pomysł najpierw Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali po II WŚ, okazał się sukcesem, co doprowadziło do powstania Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej - European Economic Community inaczej zwanej potocznie the Common Market.  No i do tego momentu wszystko grało. Grało, ale na zapleczu zaczęło się w niektórych głowach roić. Zaczęły się roić sny o potędze. Pycha uczniów czarnoksiężnika dała znać o sobie..

Zaletą Europy jest jej różnorodność kulturowa bazująca na różnorodności kultur narodowych. Stąd się bierze kreatywność, konkurencyjność i wydajność, oparta na wykorzystaniu kapitału społecznego. Próba unifikacji tej różnorodności przez przekształcenie wspólnoty gospodarczej we wspólnotę polityczną  w postaci Unii Europejskiej jest pomysłem poronionym i samobójczym, bo niszczącym kapitał społeczny, który wymaga specyficznych warunków rozwoju. To oczywista głupota wskazująca na polityczne doktrynerstwo ignorujące logikę współpracy.

Wymiana handlowa ulega rozszerzeniu i zaczyna obejmować coraz większy zakres produktrów i prowadzi do wymiany kulturowej w jej najprostszej odmianie popkultury. Beatlesi, Rolling Stonesi, Michael Jackson, Britney Spears, a za nimi podążą McDonald's i KFC i tak oto kultura ulega szkodliwej homogenizacji zwanej macdonaldyzacją. Tworzy się globalny orszak śmieciowy: śmieciowe jedzenie, śmieciowa moda, śmieciowe style życia  i śmieciowe emocje. Tymczasem twórcza kultura musi tworzyć się organicznie i oddolnie. Projekty imperialne są dla kultury zabójcze. To mogło być dobre w czasach rzymskich, przy ówczesnym poziomie technologii, nie teraz. Możliwy obecnie dzięki technologii szybki proces sterowania odgórnego jest zabójczy.

https://wpolityce.pl/polityka/554348-szef-ms-odpowiada-na-rezolucje-pe-i-list-reyndersa.

Polacy powinni sobie uświadomić,że miejsce takich polityków jest w psychiatryku. Kilkaset lat doświadczeń niczego tego lewactwa nie nauczyło.

https://www.salon24.pl/newsroom/1142049,chciala-finansowo-zaglodzic-wegry-teraz-dla-spiegla-mowi-o-polsce-karanie-panstw-musi-byc-wdrozone

Jak daleko i wysoko można oderwać się od Ziemi i realiów ? To może się przydarzyć tylko w mentalu lew-lib.

Żeby sprawdzić można poczytać na tym linku:

https://www.salon24.pl/u/karolbadziagteatrsubiektywny/1137811,nauczka-czeska-dla-unii

Autor nie zdaje sobie sprawy, że znalazł się po drugiej stronie lustra.

Tak jak przedtem ojczyzną takich ludzi był Związek Sowiecki, tak teraz stała się nią Unia. Nic w przyrodzie nie ginie, każda potwora znajdzie swego amatora.

Niektóre środowiska związane z Unią Europejską daleko już odbiegły od cywilizacyjnych standardów Zachodu i równie daleko od logiki.

https://wpolityce.pl/polityka/545189-gdy-rozum-spi-budza-sie-lewackie-demony

Tymczasem przybywa nam faktów potwierdzających imperialne maniery urzędników Unii Europejskiej. Poczynań o charakterze tak jawnej bezczelności było niewiele chyba nawet w stosunkach polsko-sowieckich za peerelu.

https://wpolityce.pl/polityka/554348-szef-ms-odpowiada-na-rezolucje-pe-i-list-reyndersa.

Polacy powinni sobie uświadomić, że miejsce takich polityków jest w psychiatryku. Kilkaset lat doświadczeń niczego tego lewactwa nie nauczyło. Oni znowu chcą nas głodzić. Auschwitz im się znowu marzy ?

https://www.salon24.pl/newsroom/1142049,chciala-finansowo-zaglodzic-wegry-teraz-dla-spiegla-mowi-o-polsce-karanie-panstw-musi-byc-wdrozone

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka