21 obserwujących
1201 notek
881k odsłon
301 odsłon

Słowa prawdy Morawieckiego. Ślijmy książki historyczne do Netanjahu

Wykop Skomentuj17

Pytany o nowelizację ustawy o IPN premier Morawiecki powiedział-"oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy zbrodniarze. Tak jak byli żydowscy zbrodniarze, tak jak byli rosyjscy zbrodniarze, czy ukraińscy - nie tylko niemieccy".

Słowa te, mimo iż w 100% zgodne z prawdą, przez stronę izraelską zostały mocno skrytykowane. Premier Netanjahu tak zareagował na wypowiedź Morawieckiego- sześć milionów Żydów zginęło w czasie wojny z rąk nazistów i ich kolaborantów. Nigdy o tym nie zapomnimy i nigdy nie pozwolimy na przepisywanie prawdy historycznej- powiedział. rmf24.pl

Dokładnie to samo możemy powiedzieć my Polacy. Dlaczego premier Izraela gardzi naszymi ofiarami? Ich pamięcią? Należy zadać pytanie premierowi Netanjahu-czy naprawdę uważa że żaden Żyd nie kolaborował? 

Ale przy tej dyskusji można zrobić kilka obserwacji. Pierwsza-w Izraelu nie ma środowiska które by wyskakiwało i pluło na swój naród i kraj. Nie słychać tam wypowiedzi w stylu-Polska ma racje byliśmy narodem sprawców. Tak były przypadki szmalcowników żydowskich.

Mimo że to jest oczywista prawda. Tacy ludzie byli. Daje ten przykład by pokazać poziom ześwinienia części opozycji i popierających ja mediów.

Druga reakcja. Gdy Morawiecki powiedział -Nie zrobiliśmy wszystkiego, żeby wyjaśnić naszą historię. 25 lat wolnej, niepodległej Polski z tego punktu widzenia były według mnie stracone.

W reakcji na te słowa kilkunastu profesorów historii postanowiło wysłać książki premierowi Morawieckiemu. Książki premierowi zamierzają wysłać m.in. badacze Holocaustu: prof. Barbara Engelking i dr hab. Dariusz Libionka, niemcoznawcy: prof. Anna Wolff-Powęska, prof. Włodzimierz Borodziej i prof. Jan M. Piskorski, a także badacze najnowszej historii polski: prof. Andrzej Paczkowski i dr hab. Marcin Zaremba.wyborcza.pl 7-II-2018

Czy teraz wyślą swe prace premierowi Izraela? Myślę że byłaby to właściwa reakcja na jego skandaliczne słowa. Jak, wbrew FAKTOM historycznym może on negować przypadki żydowskich kolaborantów Hitlera?? Myślę że czujni profesorowie powinni zadziałać!!

Czekam. Prof. Paczkowski do dzieła!!  

Wykop Skomentuj17
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka