154 obserwujących
7982 notki
21057k odsłon
3005 odsłon

Były senator PiS Stanisław K. zatrzymany przez CBA. W tle wielomilionowe łapówki

Były senator Stanisław K. został zatrzymany przez CBA. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Były senator Stanisław K. został zatrzymany przez CBA. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wykop Skomentuj160

Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K, jego syna i dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Sprawa dotyczy wielomilionowych łapówek. 

Zatrzymania dokonali agenci z delegatury w Krakowie. 


Informację jako pierwsi podali dziennikarze „Panoramy” TVP2. Zatrzymanie potwierdził rzecznik CBA Temistokles Brodowski. 

Sprawa dotyczy „podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji”.  Śledczy badają też wątek udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

CBA
Agenci CBA zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K, jego syna i dyrektora małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fot. cba.gov.pl

Po przewiezieniu do Prokuratury Regionalnej w Katowicach zatrzymani usłyszą zarzuty korupcyjne. – Były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

W całej sprawie do tej pory zarzuty usłyszało dwudziestu czterech podejrzanych.

KW

Wykop Skomentuj160
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo