147 obserwujących
7441 notek
19490k odsłon
4066 odsłon

Publicysta "Sieci" o geście posłanki PiS: Lichocka powinna honorowo odejść z polityki

Joanna Lichocka powinna odejść z polityki? Fot. PAP/Piotr Nowak
Joanna Lichocka powinna odejść z polityki? Fot. PAP/Piotr Nowak
Wykop Skomentuj252

Piotr Cywiński jest przekonany, że środkowy palec - pokazany przez Joannę Lichocką w stronę opozycji w czasie obrad Sejmu - zaszkodzi PiS w wiosennej kampanii prezydenckiej. - Jedynym właściwym rozwiązaniem jest honorowe odejście pani Lichockiej z polityki - zaproponował publicysta "Sieci". 

Gest Lichockiej

Nie milkną echa gestu Joanny Lichockiej, która od 13 lutego jest bohaterką okładek tabloidów i niemal wszystkich programów publicystycznych. Nagrania z pokazanym środkowym palcem, którym posłanka drapie się pod okiem, obiegły media społecznościowe i osiągnęły wielomilionową widownię.

Nieoficjalnie wiadomo, że była dziennikarka miała zostać rzeczniczką sztabu Andrzeja Dudy. Decyzję ogłoszono by w sobotę podczas inauguracyjnej konwencji głowy państwa, ubiegającego się o reelekcję. Otoczenie prezydenta nie zdecydowało się na kandydaturę Lichockiej po awanturze w Sejmie. 

Gorąca dyskusja nad nowelizacją ustawy abonamentowej. Awantura o gest posłanki Lichockiej

- Pani poseł tłumaczy się z „przecierania oka” i przeprasza. Problem w tym, że nie chodzi o Joannę Lichocką, lecz o Prawo i Sprawiedliwość, któremu narobiła – delikatnie mówiąc – bigosu, akurat w chwili decydującej walki o kontynuację dobrej zmiany. Gest pani poseł będzie grany przez całą kampanię wyborczą i później zapewne też, a więc jedynym sposobem, aby temu zapobiec, jest honorowe odejście pani Lichockiej z polityki - napisał Piotr Cywiński na łamach portalu wpolityce.pl. 

Cywiński: Lichocka powinna odejść 

- Aby uciąć i zapobiec tej ekspozycji – powtórzę – w tak ważnej chwili, w której po porażce w Senacie decyduje się być albo nie być dobrej zmiany, jedynym właściwym rozwiązaniem jest honorowe odejście pani Lichockiej z polityki - apelował publicysta. Jak przekonuje Cywiński w innym wypadku może dojść do porażki PiS w wyborach prezydenckich. 

- Kto tego nie rozumie, ten nie rozumie polityki, w której koniec z końcem nie liczą się dywagacje po wyborczej klęsce, co należało zrobić, lecz to, co należy zrobić już teraz, aby jej uniknąć - podkreślił. 

Joanna Lichocka na początku tłumaczyła, że nie pokazywała obscenicznego gestu posłom opozycji, a drapała się po oczach. W taki sam sposób zajście wyjaśniła Jarosławowi Kaczyńskiemu i innym, wyraźnie zaskoczonym politykom PiS. Była dziennikarka uznała całą aferę za prowokację ze strony PO. Po kilkunastu godzinach jednak przeprosiła za swoje zachowanie tych, którzy poczuli się urażeni. 

- Mogłam pamiętać, że jesteśmy w trakcie bardzo ostrej kampanii politycznej i wszystko może być wykorzystane przeciwko nam. Mimowolnie popełniłam błąd. Jeśli ktoś poczuł się urażony tym gestem, gestem, który nie miał złych intencji, to chciałabym wyrazić ubolewanie i przeprosić - przyznała Lichocka w rozmowie z "Faktem". 


Oni widzieli, że ja wyjaśniam ten mój gest, a mimo o wykorzystują go cały czas w złej wierze.


Posłanka PiS poprosiła wyborczych rywali o traktowanie się z szacunkiem. - Nie używajmy takiej bezwzględnej nienawiści w tej walce, bo ewidentnie też widać złe intencje posłów Platformy. Oni widzieli, że ja wyjaśniam ten mój gest, a mimo o wykorzystują go cały czas w złej wierze, robią stopklatkę, manipulują i obudowują nieprawdziwą informacją. To fałsz i manipulacja - oświadczyła Lichocka. 

GW

Wykop Skomentuj252
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka