155 obserwujących
8145 notek
21490k odsłon
1487 odsłon

Trzaskowski o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. "Tu prezydent ma rację"

Rafał Trzaskowski podpadnie progresywnemu elektoratowi lewicy? Fot. Twitter/Trzaskowski2020
Rafał Trzaskowski podpadnie progresywnemu elektoratowi lewicy? Fot. Twitter/Trzaskowski2020
Wykop Skomentuj102

Rafał Trzaskowski jest zdeklarowanym przeciwnikiem dopuszczenia adopcji dla par jednopłciowych. Kandydat Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się w tej sprawie w Kaliszu. Jego zdaniem, wątek obyczajowy w kampanii jest "tematem zastępczym". 

- Jestem przeciw adopcji dzieci przez pary jednopłciowe i wydaje mi się, że takie jest stanowisko większości partii politycznych - powiedział Trzaskowski. - Nie znam żadnego polityka mainstreamowego, nikogo, kto startował w wyścigu wyborczym, kto chciałby się zgodzić na taką adopcję - dodał polityk, który przyznał, że w tej sprawie zgadza się z Andrzejem Dudą. 

- Prezydent Duda jak zwykle ucieka i szuka tematów zastępczych, które nie są dzisiaj przedmiotem debaty w wyścigu prezydenckim - podkreślił Trzaskowski. W jego przekonaniu, narzucenie tematu adopcji dzieci przez pary homoseksualne ma odwrócić uwagę od ułaskawienia mężczyzny, który odbył karę za molestowanie seksualne córki. 

- Na pewno nie ułaskawiłbym nikogo, kto popełnił przestępstwo pedofilii - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej. Trzaskowski jest zwolennikiem jawności wszystkich ułaskawień. - Oczywiście nie chodzi o dane osobowe, ale kategorie przestępstw. Uważam, że pewne kategorie przestępstw powinny być wyłączone z ułaskawienia: na pewno pedofilia, gwałt czy morderstwo ze szczególnym okrucieństwem - wyliczał. 

Udzielenia aktu łaski na wniosek rodziny dotyczył skrócenia sześcioletniego zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi: pełnoletnią obecnie córką i jej matką. Rodzina sama wniosła prośbę do Prokuratora Generalnego i Kancelarii Prezydenta o darowanie kary. Decyzja głowy państwa jest mocno krytykowana przez media, m.in. tabloid "Fakt". Na okładce gazety postawiono pytanie: "Panie prezydencie, jak Pan mógł ułaskawić kogoś takiego?". 

- Dzisiaj w momencie, kiedy cała Polska mówi o ułaskawieniu, kiedy cała Polska jest zbulwersowana tymi faktami i kiedy trzeba by raczej było powiedzieć o kategoriach przestępstw, które powinny być wyłączone z ułaskawienia, bo dzisiaj to jest temat, o którym większość z nas rozmawia. Dzisiaj kiedy rządzący mówią o kolejnym ataku na media i powinniśmy się zajmować wolnością mediów, to pan prezydent jak zwykle ucieka i szuka tematów zastępczych, które nie są przedmiotem debaty w tym wyścigu prezydenckim -

Prezydent Andrzej Duda zaproponował poprawkę do konstytucji zakazu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. - Uważam, że w polskiej konstytucji powinien się expressis verbis znaleźć zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym - stwierdził w sobotę w Szczawnie-Zdroju.

Projekt nowelizacji ustawy zasadniczej zostanie złożony przez Kancelarię Prezydenta w nadchodzących dniach. Wcześniej Andrzej Duda zapowiedział zmianę prawa oświatowego tak, by działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły zależała nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim rodziców. 

GW

Wykop Skomentuj102
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka