158 obserwujących
8515 notek
22399k odsłon
564 odsłony

Jerzy Brzęczek zakażony koronawirusem. Ekstraklasa SA prosi kluby o zrobienie testów

Kto teraz poprowadzi najbliższe mecze reprezentacji? Na zdjęciu selekcjoner Jerzy Brzęczek, fot. PAP wideo
Kto teraz poprowadzi najbliższe mecze reprezentacji? Na zdjęciu selekcjoner Jerzy Brzęczek, fot. PAP wideo
Wykop Skomentuj32

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - poinformował PZPN. 49-letni szkoleniowiec musi się poddać izolacji.

Selekcjoner kadry ma koronawirusa

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 przeprowadzone u selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka dały wynik pozytywny. W wyniku zaistniałej sytuacji wprowadzona została standardowa procedura izolacji zgodna z obowiązującymi przepisami sanitarnymi" - napisano w krótkim komunikacie.

– Wynik jego testu jest pozytywny. Nie można powiedzieć, żeby był bezobjawowy, ma lekką gorączkę – powiedział Onetowi prezes Zbigniew Boniek.

Po wrześniowych meczach reprezentacji w Lidze Narodów, z Holandią (0:1) oraz Bośnią i Hercegowiną (2:1), pierwszych po długiej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa, Brzęczek miał poprowadzić biało-czerwonych w trzech spotkaniach w październiku: towarzyskim z Finlandią (7 października, Gdańsk), a w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

W ubiegłym tygodniu Brzęczek powołał na te mecze 25 piłkarzy z klubów zagranicznych, w tym zwolnionego z wrześniowych występów Roberta Lewandowskiego. W najbliższy poniedziałek selekcjoner miał podać nazwiska powołanych zawodników z polskiej ligi.

Brzęczek przejdzie jeszcze trzy testy wymazowe: w poniedziałek, środę i w piątek. – Jeżeli się okaże, że wyniki będą negatywne, to nie będzie przeszkód, by był obecny na najbliższym zgrupowaniu kadry. A jeśli problemy zdrowotne mu na to nie pozwolą, to wdrożona zostanie procedura dotycząca takiej sytuacji: reprezentację poprowadzi asystent. Nie ma żadnego problemu, zresztą jestem przekonany, że selekcjoner do niedzieli wyzdrowieje i normalnie poprowadzi zespół – mówi Boniek.

30 zakażeń koronawirusem w Pogoni Szczecin

To nie pierwszy głośny przypadek koronawirusa w polskiej piłce. Wcześniej Covid-19 zakaził się trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik. Przebywał w domowej izolacji. Wśród piłkarzy chorowali między innymi Bartosz Bereszyński i Sebastian Szymański.

Z kolei u 30 zawodników, przedstawicieli sztabu i pracowników Pogoni Szczecin potwierdzono zakażenie koronawirusem. Klub czeka obecnie na decyzje sanepidu. Wśród chorych jest 21 zawodników, 2 trenerów, 4 przedstawicieli sztabu oraz 3 pracowników administracyjnych. Zaplanowany na 3 października mecz 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok został przełożony.

Ekstraklasa SA na Twtterze wystosowała apel do klubów o przeprowadzenie w przyszłym tygodniu testów wymazowych.

Liczba zdiagnozowanych chorych na COVID-19 wzrosła dziś o kolejne 1 584 osób, łącznie od wybuchu epidemii na początku marca do 85 980. To drugi, co do wielkości, wynik dobowych zakażeń. Rekord padł w piątek, gdy potwierdzono wykrycie koronawirusa u 1 587 osób.

W sobotę poinformowano również, że 32 osoby w wyniku zakażenia poniosły śmierć. To daje w sumie 2 424 zgony. Natomiast od początku epidemii wyzdrowiało w sumie 67 326 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

ja

Wykop Skomentuj32
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości