164 obserwujących
9511 notek
24745k odsłon
  4393   2

Ekologiczna aktywistka przykleiła się do sejmowych drzwi. Internauci: Zostawić

Aktywistka ekologiczna odmówiła przyjęcia pomocy od strażaków. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Aktywistka ekologiczna odmówiła przyjęcia pomocy od strażaków. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Aktywistka ekologiczna, która przykleiła sobie w czwartek po południu dłoń do drzwi jednego z budynków sejmowych przy ul. Wiejskiej 1, odmówiła przyjęcia pomocy od strażaków.

„Zablokowaliśmy wejście do Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na bezczynności posłów i posłanek wobec katastrofy klimatycznej. Nie zgadzamy się na ignorowanie naszych żądań, w tym organizacji panelu obywatelskiego w sprawie powstrzymania katastrofy klimatyczne” - przekazała grupa Extinction Rebellion Polska, która zorganizowała ten protest. Wśród nich jest właśnie dziewczyna, która przykleiła sobie dłoń do szklanych drzwi obrotowych.


Dziewczyna na razie odmawia przyjęcia pomocy od strażaków.

– Żyjemy w wyzwaniach świata technologii, a wy rozmawiacie o pierdołach. Ludzie potrzebują wiedzy jak rozmawiać w obliczu katastrofy klimatycznej – mówił również wcześniej przez megafon jeden z animatorów protestu.

Dodał, że protest jest wyrazem niezgody na lekceważenie przez rządzących spraw ekologii. – Oddajcie nam możliwość decydowania o tych sprawach – wykrzyczał.

Aktywistka Extinction Rebellion, Sejm, drzwi, przykleiła się do drzwi sejmowych, Salon24
Aktywistka Extinction Rebellion blokuje wejście do budynku U kompleksu sejmowego w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz

Przed budynkiem około godz. 16 wciąż było kilka osób. Manifestanci mieli z sobą transparenty z nazwą tej grupy. Puszczali także muzykę i śpiewali. Protest zabezpieczała policja.

Do manifestantów zeszła też m.in. posłanka Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która powiedziała, że przyszła tutaj, aby upewnić się, że aktywiści i aktywistki są bezpieczni, że nikt nie przeszkadza im w realizowaniu ich obywatelskiego prawa do protestu. – Czuwamy tutaj nad ich bezpieczeństwem – podkreśliła.

Duża część internautów w mediach społecznościowych komentuje to wydarzenie: „zostawić”.


KW

Lubię to! Skomentuj157 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka