164 obserwujących
9510 notek
24741k odsłon
  569   0

Merkel namawia do zaostrzenia lockdownu w Niemczech

Lockdown w Niemczech zostanie prawdopodobnie zaostrzony. Fot. PAP/EPA
Lockdown w Niemczech zostanie prawdopodobnie zaostrzony. Fot. PAP/EPA

Kanclerz Angela Merkel przekonuje władze landów do wprowadzenia jeszcze bardziej zaostrzonych restrykcji w celu opanowania pandemii koronawirusa. 

- Każde wezwanie do krótkiego, jednolitego lockdownu jest słuszne - powiedziała rzecznik niemieckiego rządu Ulrika Demmer, przekazując stanowisko Merkel. - Ważne byłoby również wspólne podejście ogólnokrajowe - kontynuowała. - W tej chwili różnorodność przepisów, które zostały przyjęte, nie przyczynia się do bezpieczeństwa i akceptacji - stwierdziła.

Dane dotyczące infekcji nie są wiarygodne ze względu na święta wielkanocne, rośnie jednak liczba zajętych łóżek na oddziałach intensywnej terapii. - Potrzebujemy stabilnej zachorowalności poniżej 100 - oświadczyła Demmer, odnosząc się do liczby przypadków w ciągu siedmiu dni na 100 tys. mieszkańców. Dla wczesnych konsultacji premierów krajów związkowych z kanclerz, co sugerował lider CDU Armin Laschet, nie ma obecnie, jej zdaniem, dostatecznego poparcia. Kolejne konsultacje kanclerz z szefami krajów związkowych zaplanowane są na poniedziałek.

Również minister zdrowia Jens Spahn wezwał rząd federalny i wszystkie kraje związkowe do podjęcia jednolitych działań przeciwko pandemii koronawirusa. Nie jest ważne, w jaki sposób zostanie to osiągnięte, "decydujące jest to, żeby tak się stało" - mówił polityk w telewizji ARD.

Rząd federalny i rządy krajów związkowych różnią się w kwestii środków, jakie należy podejmować w walce z pandemią koronawirusa. Kanclerz Merkel opowiada się za surowszymi ograniczeniami, szefowie niektórych landów nie są do tego przekonani.

6 kwietnia w Niemczech wykryto około 7,5 tys. nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. 109 pacjentów zmarło z powodu zachorowania na COVID-19.

GW

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka