Pospieszalski nie wrócił na antenę TVP. "Jesteśmy bez środków do życia"

Jan Pospieszalski - to koniec jego programu w TVP?
Jan Pospieszalski - to koniec jego programu w TVP?
Program "Warto Rozmawiać" nie jest już emitowany przez TVP. Wszystko za sprawą krytyki obostrzeń w audycji. Jan Pospieszalski nie ukrywa rozczarowania i twierdzi, że to nie koniec "dociekań" wokół tematu koronawirusa.

Konflikt między Telewizją Polską a zespołem "Warto Rozmawiać" trwa od połowy kwietnia, gdy zdecydowano o zdjęciu programu tuż przed nagraniem. Z relacji gospodarza Jana Pospieszalskiego wynikało, że dowiedział się o decyzji władz TVP tuż przed wejściem do studia. Ostatecznie udało się nagrać odcinek, ale później go już nie wyemitowano. 

- Pandemia powoli się kończy, jednak redakcja "Warto Rozmawiać" nadal pozostaje na kwarantannie. Już drugi miesiąc jesteśmy poza anteną telewizji. Redakcja jest bez pracy. Pięcioosobowy zespół, z którym pracuję, został pozbawiony środków do życia. To nie zwalnia nas z dalszego dociekania - powiedział dziennikarz w rozmowie z Radiem Wnet. 

Zobacz:

Zamieszanie wokół "Warto Rozmawiać". Interwencja posłanki PiS, przeniesiona transmisja

Pospieszalski naruszył zasady etyki? TVP zastanawia się, co dalej z "Warto Rozmawiać"

Pospieszalski bronił też lekarzy, którzy są w mniejszości i nie zgadzają się na skupienie całej uwagi środowiska medyków na koronawirusie. - Lekarze, którzy zgłaszali do nas swoje wątpliwości, są wzywani na przesłuchania przez Naczelną Izbę Lekarską. Już sam tryb wezwania ma znamiona dyscyplinarne - ocenił.

Dodał też, że zgadza się z osobami odrzucającymi szczepionki, którzy ostrzegają przed "eksperymentami medycznymi" na ludziach. - Sam koncern Pfizer przyznaje, że osoby, które przyjęły preparat, będą obserwowane przez dwa lata - powiedział Radiu Wnet. 

Wszystko wskazuje na to, że popularnego konserwatywnego publicysty nie zobaczymy już na antenach Telewizji Polskiej. Pospieszalski gościł za to w telewizji wRealu24, gdzie prezentowane są treści skrajnie prawicowe, jak również antysemickie. Przedstawiciele kanału internetowego popierali akcję #OtwieraMY i wzywali przedsiębiorców do odmrożenia swoich firm mimo obostrzeń. 


Pospieszalski kontra TVP. Geneza konfliktu

Kłopoty dziennikarza rozpoczęły się, gdy do jednej z audycji publicystycznych zaprosił m.in. dr Pawła Basiukiewicza, negującego sens lockdownu i kwarantanny w czasie pandemii. Kardiolog jest krytykowany przez wielu lekarzy za stwierdzenia i aktywność na Twitterze od wybuchu pandemii.

Wśród gości ostatniego programu "Warto Rozmawiać" (12 kwietnia) byli dr Zbigniew Hałat, epidemiolog i były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka - ordynator oddz. zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, mec. Piotr Schramm, publicysta Tomasz Wróblewski, prof. Ryszard Rutkowski, alergolog. Wszyscy podważali sposobność walki rządu z pandemią i podstawę prawną, na której opierają się obostrzenia.

"Warto Rozmawiać" ostro krytykowała potem posłanka Joanna Lichocka, która uznała stwierdzenia Pospieszalskiego za niedopuszczalne i groźne dla społeczeństwa. Program napiętnowała również Komisja Etyki TVP, zaznaczając, że "zostały naruszone „Zasady Etyki dziennikarskiej obowiązujące w Telewizji Polskiej”.  

Przeczytaj:

Sąd Apelacyjny: Sławomir Nowak ma wrócić do aresztu; może wyjść pod jednym warunkiem

Andrzej Piaseczny zdradził powody coming outu. Szczere wyznanie o partnerze i ślubie

Rubik, Holland, Tokarczuk twarzami fundacji, która ma walczyć o prawa LGBT+ w Polsce


GW

Lubię to! Skomentuj132 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura