Zamieszanie wokół "Warto Rozmawiać". Interwencja posłanki PiS, przeniesiona transmisja

Jan Pospieszalski, gospodarz "Warto Rozmawiać". Fot. TVP
Jan Pospieszalski, gospodarz "Warto Rozmawiać". Fot. TVP

Czarne chmury nad programem Jana Pospieszalskiego w TVP? Nagranie "Warto Rozmawiać" zostało przeniesione na inny termin. Dzieje się to kilka dni po interwencji posłanki PiS Joanny Lichockiej. 

O kłopotach z transmisją TVP poinformował w poniedziałek wieczorem gospodarz popularnej audycji w TVP. - Przed wejściem do studia poinformowano nas że program jest nagrywany i zostanie wyemitowany później. Tyle dowiedziałem się od dyrekcji anteny. Kiedy? Nie wiem. Nagrany program z udziałem ministra Przemysława Czarnka dotyczący konsekwencji nauczania zdalnego dla dzieci, nauczycieli, rodzin - napisał Jan Pospieszalski. 

Przeniesione nagranie "Warto Rozmawiać"

Planowo "Warto Rozmawiać" miało zostać transmitowane o 20.35 w TVP3. - Szanowni Państwo, na 5 minut przed emisją dzisiejszego programu otrzymaliśmy informację, że zostanie on nagrany i wyemitowany w innym terminie. O nowej porze emisji powiadomimy niezwłocznie po uzyskaniu informacji w tej kwestii - czytaliśmy w oświadczeniu na profilu programu dyskusyjnego. 

- Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że dzisiejsza powtórka w TVP1 nie zostanie wyemitowana - dodano. Ostatecznie - jak podaje portal wpolityce.pl - odcinek "Warto Rozmawiać" o skutkach pandemii w edukacji zostanie nagrany w innym terminie, co potwierdził sam Pospieszalski. 

Kłopoty dla dziennikarza rozpoczęły się, gdy do jednego z poprzednich odcinków zaproszono m.in. dr Pawła Basiukiewicza, negującego sens lockdownu, kwarantanny i opowiadającego się od jesieni ub. roku za tym, że jako społeczeństwo nabyliśmy już odporność stadną. Kardiolog jest krytykowany przez wielu lekarzy za stwierdzenia i aktywność na Twitterze od wybuchu pandemii. 

Wśród gości ostatniego programu "Warto Rozmawiać" (12 kwietnia) byli dr Zbigniew Hałat, epidemiolog i były wiceminister zdrowia, dr Zbigniew Martyka - ordynator oddz. zakaźnego w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej, mec. Piotr Schramm, publicysta Tomasz Wróblewski, prof. Ryszard Rutkowski, alergolog.

Interwencja Lichockiej

Pospieszalski mówił na antenie TVP: "Walcząc bowiem z koronawirusem odnotowaliśmy zapaść w leczeniu innych groźnych, przewlekłych chorób. Coraz większa grupa lekarzy głośno wyraża swój niepokój wobec przyjętej bezalternatywnej - i jak widać mało skutecznej - polityki zdrowotnej rządu". Ten i wiele innych głosów z "Warto Rozmawiać" skrytykowała Joanna Lichocka. 

Posłanka PiS wysłała nawet pismo do KRRiTV ws. audycji Pospieszalskiego, bowiem "program był jednostronny i nierzetelny, a jego celem było uderzenie w zaufanie do szczepień, stosowania obostrzeń i metod leczenia chorób wywołanych Covid-19". Kopię pisma wysłała do Naczelnej Izby Lekarskiej. 

- Jan Pospieszalski jest zapewne przeciw lockdownowi, bo nie może zarabiać koncertami ale w mediach publicznych podważać w środku pandemii potrzebę noszenia masek, występować przeciw ograniczeniom itp. - no to jest jednak skandal - zauważyła Lichocka. 

GW

Lubię to! Skomentuj162 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura