Wywalili go z TVP, więc poszedł do Polsatu. Dziś debiut dziennikarza

twitter/@tvpolsat_info
twitter/@tvpolsat_info
Nowa twarz w Polsat News. To kolejny dziennikarz, który podpadł publicznej telewizji i musiał szukać zatrudnienia w innej stacji. Jak w roli nowego gospodarza programu sprawdził się Michał Cholewiński?

Michał Cholewiński i jego żona Agata Biały-Cholewińska prowadzili razem programy informacyjne w TVP Info. Trwało to mniej więcej do listopada ubiegłego roku, kiedy nagle dziennikarz zniknął z anteny. Jego zwolnienie zaczęto wiązać z jego wcześniejszym oświadczeniem odnośnie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Dziennikarz skomentował decyzję TK

— Nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych problemów w Polsce, ale także zaniepokojenia wielu ludzi, podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie — mówił Michał Cholewiński, by niedługo później zniknąć z anteny TVP.

Po wygłoszeniu tego oświadczenia Michał Cholewiński i jego małżonka mieli zostać zdegradowani, jednak nowej oferty pracy na gorszych warunkach nie przyjęli.

Zobacz także:

Debiut w Polsacie

Na swój debiut w Polsacie Cholewiński musiał jednak trochę poczekać, ponieważ dopiero dziś poprowadził poranne pasmo "Nowy Dzień z Polsat News", które widzowie mogli oglądać już dziś od godziny 6:00.

Michał Cholewiński jest dziennikarzem z doświadczeniem teraz już we wszystkich najbardziej liczących się stacjach w Polsce. Od 2006 do 2014 roku pracował w TVN24, później przeszedł do TVP, gdzie początkowo po odejściu Macieja Orłosia prowadził Teleexpress.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura