Maja Staśko i Krzysztof Stanowski, fot. Facebook
Maja Staśko i Krzysztof Stanowski, fot. Facebook

Maja Staśko chciała być w "Hejt Parku". Krzysztof Stanowski ją zablokował

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 38
Maja Staśko, dziennikarka i aktywistka, pochwaliła się na Twitterze zaproszeniem do programu "Hejt Park". Okazało się, że nie wiedział o tym twórca programu Krzysztof Stanowski i odwołał zaproszenie. W odwecie dowiedział się, że jest seksistą.

Chcę być w "Hejt Parku"!

Maja Staśko napisała, że dziennikarz zarzekał się, że "nigdy jej nie zaprosi", a tymczasem dostała zaproszenie do "Hejt Parku". Zaproszenie wystosował nie dziennikarz sportowy, ale Iwona Niedźwiedź, piłkarka ręczna, która współpracuje z Kanałem Sportowym od kilku miesięcy.

"Krzysztof Stanowski w najnowszym filmie powiedział, że nie zaprosi mnie do programu. Cóż, ja już zostałam zaproszona do Hejt Parku, tylko nie przez niego. Ale zajrzałam na Hejt Park ze Stanowskim - ANI RAZU nie rozmawiał z kobietą. Może po prostu nie umie rozmawiać z kobietami?" - zaczepiła Stanowskiego Maja Staśko na Twitterze.

Polecamy:

"Już nie jesteś [zaproszona], pzdr." - odpisał Stanowski, czym zdenerwował Staśko, która twierdziła, że dziennikarz zwyczajnie boi się z nią rozmawiać.

image

Staśko żali się na Facebooku

- Tak bardzo się wkurzył, że postanowił nie pozwolić prowadzącej decydować, z kim chce rozmawiać. Kobieta o niczym nie wiedziała, dowiedziała się ode mnie. Czy może to strach przed wygadaną dziewczyną, która ma swoje poglądy i jest w stanie je obronić? Mężczyzna nawet nie ukrywa, że bolą go wybory kobiet – napisał o tym. Na szczęście to XXI w. i takie rozgrywki nas nie zatrzymają. Mam kontakt z Iwoną Niedźwiedź, wspieramy się. A oni niech dalej poklepują się po pleckach - kontynuowała temat Maja Staśko już na Facebooku.


Stanowski wydaje oświadczenie

Po wymianie komentarzy na Twitterze i wpisach na Facebooku poirytowany Stanowski napisał oświadczenie, w którym potwierdził, że aktywistkę zaprosiła Iwona Niedźwiedź, co go zaskoczyło, ale początkowo to zaakceptował, choć jego zdaniem Staśko nie spełnia podstawowych kryteriów, wedle których goście są zapraszani do studia. Dopiero gdy przeczytał wpisy Mai Staśko na swój temat, uznał je za "obsesję" i zdecydował się zablokować jej udział w "Hejt Parku.

"Hejt Park przede wszystkim ma być miejscem, w którym widz może z innej strony poznać idola czy też po prostu interesującego człowieka, przejść z nim na ty, porozmawiać i posłuchać. A nie rozkręcać jakieś bazujące na przekłamaniach niekończące się dramy, z udziałem ludzi, którzy chcieliby zaistnieć, ale nie mają na to lepszego pomysłu niż „zły Stanowski”. Nie muszę nikomu tworzyć przestrzeni do takich zabaw. Jak to się mówi - nie w moim domu" - napisał Stanowski.


To kolejna odsłona sporu Staśko i Stanowskiego. W grudniu ub. roku w felietonie na Kanale Sportowym dziennikarz kpił z artykułu aktywistki o przemocy seksualnej wobec kobiet. Skomentował też wygląd Staśko.

Stanowski w "Jastrzębowski wyciska"

Jutro Krzysztof Stanowski będzie gościem Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski wyciska". Zapraszamy o godz. 9.00 do oglądania na żywo na stronie Salon24.pl.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj38 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura