Broadway otwarty, ale nie dla wszystkich. Zaszczepieni Astrą Zeneką nie wejdą

wallpaper flare
wallpaper flare
Bruce Springsteen jako pierwszy wystąpi na Broadwayu. Na koncercie będą mogli bawić się zaszczepieni z wyjątkiem tych, którzy przyjęli preparat Astra Zeneka. Dlaczego?

Bruce Springsteen na Broadwayu nie dla zaszczepionych Astrą Zeneką

Broadway znów otworzy się dla Nowojorczyków. Wielkie otwarcie zainauguruje Bruce Springsteen, który wystąpi przed zaszczepionymi. W tym gronie zabraknie jednak osób zaszczepionych Astrą Zeneką, ponieważ szczepionka nie została zatwierdzona przez rząd USA.

Zasady dla uczestników wydarzenia Springsteen na Broadwayu są bardzo surowe. Na koncert będą mogły wejść jedynie osoby, które mogą potwierdzić, że otrzymali jeden z trzech preparatów dopuszczonych warunkowo przez Stany Zjednoczone. Należą do nich: dwudawkowe szczepionki Pfizer-BioNTech, Moderny lub jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson.

Tym samym osoby zaszczepione preparatem Astry Zeneki, który nie został jeszcze zatwierdzone do użytku w Stanach Zjednoczonych, nie będą mogły wziąć udziału w wydarzeniu.

Decyzja stanu Nowy Jork

Właściciele teatru na Broadwayu powiedzieli, że taki warunek został narzucony przez stan Nowy Jork. Wyjątek mają stanowić jedynie dzieci do 16. roku życia, które będą musiały przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa i być pod opieką dorosłej osoby zaszczepionej.

Uczestnicy wydarzenia nie będą musieli mieć na sobie maseczek. Koncert Springsteena ma być testem, który zweryfikuje, czy teatry na Broadwayu ponownie otworzą się na widzów.

Zobacz także:

Astra Zeneka pod lupą

Szczepionka Astry Zeneki nie a wcale łatwo w Stanach Zjednoczonych. Mimo że firma twierdzi, że jej preparat jest skuteczny w 76 proc. w zapobieganiu objawowemu Covid-19, w 85% u osób powyżej 65 roku życia i w 100% w przypadku ciężkich chorób i hospitalizacji.

Szczepionka została już zatwierdzona w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Europie. FDA zażądała dowodów z prób na większą skalę, których wyniki firma przedstawiła w marcu.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj25 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura