Kaczyński: PiS znowu ze zdecydowaną większością, zaraz mogą dołączyć kolejni!

Jarosław Kaczyński ogłosił wzmocnienie ław sejmowych PiS. Fot. Twitter/PiS
Jarosław Kaczyński ogłosił wzmocnienie ław sejmowych PiS. Fot. Twitter/PiS
Małgorzata Janowska dołączyła do Partii Republikańskiej i tym samym zasiliła ponownie klub PiS w Sejmie. Obecnie większość Zjednoczonej Prawicy liczy 232 posłów.

- Chciałem Państwa poinformować, że mamy 232 osoby w klubie - oświadczył Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej, obok Adama Bielana. 

- Ważne jest to, że PiS odbudowuje większość. Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że będę o takich sprawach jeszcze informował. Być może jeszcze o osobach, które jeszcze w naszej partii nie byli – dodał lider Zjednoczonej Prawicy.  


- Cieszę się i dziękuję za bardzo długie dyskusje na temat energetyki, ponieważ brak takich rozmów był powodem mojego odejścia. W najbliższym czasie będzie program dla Bełchatowa, mojego miasta, mojego regionu. Walczę o mieszkańców, żeby mieli pracę, żeby miasto nie stało się martwym miastem. Ruszam do pracy – mówiła poseł Janowska.

- To nowa tradycja świecka, że wraz z prezesem Kaczyńskim ogłaszamy dobre wiadomości. Bardzo się cieszę z powrotu pani poseł do klubu. Czekają nas ważne głosowania dotyczące „Polskiego Ładu”. Dzięki pani poseł prognozy są dla nas optymistyczne – oznajmił prezes Partii Republikańskiej, Adam Bielan.

Małgorzata Janowska odeszła ze Zjednoczonej Prawicy 25 czerwca b.r. do Koła Wybór Polska, a już 8 lipca przeniosła się do koła Polskie Sprawy. Teraz wraca do Klubu Prawa i Sprawiedliwości, jako członek partii Bielana. Z list wyborczych Zjednoczonej Prawicy weszła do Sejmu RP w 2019 roku z okręgu Piotrków Trybunalski. 

DS


Lubię to! Skomentuj66 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka