Marek Suski w siedzibie KRRiT. Głosowanie ws. koncesji dla TVN

Marek Suski w siedzibie KRRiT. Głosowanie ws. koncesji dla TVN. Fot. Sejm.gov.pl
Marek Suski w siedzibie KRRiT. Głosowanie ws. koncesji dla TVN. Fot. Sejm.gov.pl
Koncesja dla TVN wygasa już za 66 dni, a nowa wciąż stoi pod znakiem zapytania. Na czwartkowym posiedzeniu KRRiT - na którym pojawił się poseł PiS Marek Suski - odbyły się dwa głosowania w tej sprawie. Jedno - za przyznaniem, drugie - za nieprzyznaniem koncesji TVN. Oba nie zostały rozstrzygnięte.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zebrała się dzisiaj w sprawie koncesji dla TVN. Na nieco ponad 2 miesiące przed upłynięciem jej ważności, prawo do nadawania należącej do grupy Discovery stacji wciąż stoi pod znakiem zapytania.

KRRiT głosowała nad koncesją dla TVN. Bez rozstrzygnięcia

Członkowie KRRiT głosowali dwa razy w sprawie TVN. Jak mówiła rzeczniczka instytucji Teresa Brykczyńska, za pierwszym razem głosowano „za” przyznaniem koncesji dla TVN. Co ciekawe, rękę podniósł szef gremium, Witold Kołodziejski.

Polecamy:

Przewodniczący KRRiT przekazał marszałek Sejmu Elżbiecie Witek propozycję zmian w tzw. „Lex TVN”. Poselska aktualizacja ustawy o radiofonii i telewizji, na mocy której podmioty spoza Europy nie miałyby szans na uzyskanie koncesji w Polsce, miałaby wejść w życie - według propozycji Kołodziejskiego - po kilku miesiącach od uchwalenia.

Marek Suski w siedzibie KRRiT. Głosowanie ws. koncesji dla TVN

Drugie głosowanie w siedzibie KRRiT również nie przyniosło rezultatu. Za nieprzyznawaniem koncesji TVN głosowało dwoje członków, a trzy osoby były przeciw. Niespodziewanym gościem w KRRiT był poseł PiS Marek Suski.

Mazowiecki baron PiS nie chciał jednak rozmawiać z dziennikarzami. - Spieszę się do Sejmu - powiedział, wsiadając do samochodu. Pytany, co robił w Radzie, odparł: - Byłem - relacjonuje TVN24.pl.

Marek Suski w siedzibie KRRiT. Przekazywał wieści z Sejmu

Dziennikarze dopytywali, czy brał udział w posiedzeniu Rady i czy rozmawiał z jej członkami na temat koncesji dla TVN24 i ustawy anty-TVN. - Nie - odpowiedział. - Na razie - pożegnał reporterów i odjechał.

Rzeczniczka KRRiT wyjaśniła, że Suski przekazywał członkini Rady Elżbiety Więcławska-Sauk sejmowy harmonogram prac nad ustawą.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj54 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura