List premiera do Polaków! Co zapowiada Morawiecki?

Mateusz Morawiecki: Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. Fot. Flickr/premierrp
Mateusz Morawiecki: Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. Fot. Flickr/premierrp
Już od nowego roku rząd chce wprowadzić sztandarowe i kluczowe rozwiązania z Polskiego Ładu - pisze w sobotę „Super Express” publikując specjalny list premiera Mateusza Morawieckiego do Polaków.

W liście tym - pisze "SE" - premier wylicza, co znajdzie się w Polskim Ładzie i na co konkretnie mogą liczyć polskie rodziny.

Polecamy:

Jacek Bury: Dla zaszczepionych niższe składki zdrowotne

Woś: Oda do ośrodka (wczasowego)

"Polski Ład - droga dobrobytu"

"Wyższe zarobki, bezpieczna przyszłość polskich rodzin, godne emerytury i dobry klimat dla rozwoju polskich firm. To hasła, które przez lata brzmiały jak naiwne marzenia. Dziś wreszcie jesteśmy blisko, by te marzenia stały się rzeczywistością. Polski Ład to nasza droga do budowy państwa dobrobytu. To nasza droga do europejskiego standardu życia" - napisał szef rządu.

"Jesteśmy gotowi do odbicia po pandemii i mamy plan, jak to zrobić" - stwierdził Morawiecki.

Według niego, "Polski Ład to szansa na zbudowanie autentycznej klasy średniej; nie dla wybranych, ale dla jak najszerszej grupy Polaków; dla tych, którzy mieszkają nie tylko w dużych miastach, lecz także w Polsce lokalnej - miasteczkach średniej wielkości i wsiach".

Wyższa kwota wolna od podatku

"Z myślą o nich wprowadzamy kwotę wolną od podatku w wysokości aż 30 tys. zł. Skorzysta na tym przeszło 18 mln Polaków. Podatku od emerytury do 2,5 tys. zł nie zapłacą też emeryci. Co miesiąc dostaną więcej pieniędzy na rękę. Kontynuujemy wsparcie dla polskich rodzin. Dzięki Polskiemu ładowi będzie ich stać na własny dom czy mieszkanie. A nasze dzieci będą uczyć się w wyremontowanych i lepiej wyposażonych szkołach. To wielka inwestycja w ich przyszłość" - napisał premier.

Inwestycje strategiczne w każdej gminie

Zapowiedział, że "niebawem w każdej gminie w Polsce ruszą inwestycje strategiczne: nowe drogi, sieci wodno-kanalizacyjne, boiska, parki, domy seniora", nowe inwestycje oznaczają zamówienia, a to oznacza większe zyski dla przedsiębiorców i tysiące nowych miejsc pracy.

Premier napisał też, że kolejne środki, krajowe i pochodzące z UE, przeznaczone zostaną na inwestycje w wyższą jakość usług publicznych. Zapowiedział, że w ciągu kilku lat nakłady na służbę zdrowia wzrosną do 7 proc. PKB.

Polski Ład - stwierdził szef rządu - to "zapowiedź dekady rozwoju i szansa na cywilizacyjny awans do pierwszej ligi europejskiej".

KW

Czytaj dalej:

„Tusk chce ręcznie zarządzać PO. Ale marginalizowanie Trzaskowskiego to ogromny błąd”

Magdalena Gawin: Polacy chcą odbudowy Pałacu Saskiego. Ważne nie czy, ale jak go odbudować

B. wiceprezydent Warszawy: Byłem za odbudową Pałacu Saskiego, dziś uważam ją za błąd!

Nowy prezes IPN wybrany. Karol Nawrocki złożył ślubowanie przed Sejmem

Annalena Baerbock ostro krytykuje umowę ws. Nord Stream 2. To kandydatka na kanclerza

Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka