Danuta Holecka w jury prestiżowego konkursu. Kidawa-Błońska: Patron patrzy z obrzydzeniem

Danuta Holecka w kapitule konkursu NBP. for. Youtube
Danuta Holecka w kapitule konkursu NBP. for. Youtube
Danuta Holecka została jurorką w konkursie dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego. Krytyczną opinię wyraziła wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Kidawa-Błońska.

Konkurs dla dziennikarzy ekonomicznych im. Władysława Grabskiego organizowany jest przez Narodowy Bank Polski. Po raz 19. nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych audycji i publikacji o tematyce ekonomicznej.  To najważniejsze nagrody dla dziennikarzy ekonomicznych.

Internautów zaskoczył skład jury konkursu, w którym m.in. znalazła się prezenterka "Wiadomości" TVP, Danuta Holecka.

O komentarz pokusiła się Małgorzata Kidawa-Błońska, która pod postem użytkownika, który opublikował skład kapituły konkursu na Twitterze, napisała: "Coś okropnego. Zniszczona renoma konkursu. Patron patrzy na to z obrzydzeniem".

Patronem konkursu jest Władysław Grabski, przedwojenny ekonomista i historyk, minister skarbu, premier II Rzeczypospolitej, autor reformy walutowej. Władysław Grabski jest pradziadkiem Małgorzaty Kidawy- Błońskiej.

Czytaj też: Prezes NBP Adam Glapiński dla salon24.pl. "W ciągu 10 lat przegonimy Włochy"

Konkurs im. Władysława Grabskiego - kontrowersyjny skład jury

W skład jury konkursu Narodowy Bank Polski zaprasza ekspertów z dziedziny ekonomii. Komentującym nie podoba się jednak obecność dziennikarzy, którzy owymi specjalistami nie są. Co więcej kojarzeni są z władzą. W kapitule tegorocznej edycji konkursu znajdziemy cztery nazwiska dziennikarzy. Jednym z jurorów jest Wojciech Surmacz, prezes Polskiej Agencji Prasowej. O jednak od lat zajmuje się tematyką ekonomiczną.

Na liście znajdziemy też nazwisko Michała Karnowskiego, publicysty tygodnika "Sieci". Kolejnym jurorem jest Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oskarżany o upolitycznienie stowarzyszenia. Obecność w jury Danuty Holeckiej też budzi kontrowersje. Prezenterka i szefowa "Wiadomości" TVP  w jury konkursu pojawi się już trzeci raz. Zarzuca się jej stronniczość.

KJ

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj101 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura