Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał nagrody żołnierzom służącym na granicy w Usnarzu Górny

Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał nagrody żołnierzom służącym na granicy w Usnarzu Górnym. Fot. Twitter
Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał nagrody żołnierzom służącym na granicy w Usnarzu Górnym. Fot. Twitter
Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował o przyznaniu nagród dla żołnierzy oddelegowanych do wsparcia dla Straży Granicznej przy miejscowości Usnarz Górny. - Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji - przekazał im minister.

"Zdecydowałem o przyznaniu nagród dla żołnierzy, którzy strzegą granicy w okolicach miejscowości Usnarz Górny na Podlasiu" - poinformował we wtorek minister obrony narodowej. Mariusz Błaszczak o wyróżnieniu mundurowych poinformował na Twitterze.

Szef MON Mariusz Błaszczak przyznał nagrody żołnierzom służącym na granicy w Usnarzu Górnym

"Dziękuję za Waszą służbę oraz za to, że zachowujecie profesjonalizm w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji" - podkreślił szef MON. Żołnierze od tygodnia wspierają Straż Graniczną w ochronie granic przed migrantami z Białorusi. Niedaleko wsi Usnarz Górny koczuje grupa osób, które chcą dostać się do Polski. Władze zakazują ich przyjęcia.

Polska oraz wszystkie kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa, Estonia zarzucają Białorusi zorganizowanie przerzutu imigrantów na jej terytorium w ramach tzw. wojny hybrydowej. We wspólnym oświadczeniu premierzy państw: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii stwierdzili, że bieżący kryzys na granicach z Białorusią został zaplanowany i systematycznie zorganizowany przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Wezwali też władze białoruskie do zaprzestania działań prowadzących do eskalacji napięć.

Polecamy:

Usnarz Górny. Żołnierze strzegący granic z nagrodami

Usnarz Górny odwiedziło kilkoro polskich parlamentarzystów. Michał Szczerba i Dariusz Joński chcieli przekazać migrantom koce, śpiwory, żywność i wodę. Klaudia Jachira próbowała legitymować żołnierzy, a wicemarszałkini Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, powołując się na immunitet, próbowała dostać się do koczujących osób. Pogranicznicy i rządu utrzymują, że migranci znajdują się po białoruskiej stronie granicy.

W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy polsko-białoruskiej. Dzień wcześniej MSZ zaoferowało Białousi pomoc humanitarną dla migrantów koczujących niedaleko wsi Usnarz Górny.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo