Rydzyk wypowiedział się o Marcie Lempart. fot.PAP/Tytus Żmijewski/Wikimedia
Rydzyk wypowiedział się o Marcie Lempart. fot.PAP/Tytus Żmijewski/Wikimedia

Ojciec Rydzyk o Marcie Lempart: "Nikomu nie życzę takiej żony"

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 89
Podczas „Dziękczynienia w Rodzinie” - spotkania środowisk Radia Maryja i TV Trwam Rydzyk mówił o zagrożeniach dla rodziny. Przemawiał też minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Mszą świętą rozpoczęło się w Toruniu doroczne "Dziękczynienie w Rodzinie" - spotkanie środowisk Radia Maryja i TV Trwam. W mszy w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II uczestniczyli m.in. minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych.

Rydzyk o Marcie Lempart

Rydzyk podczas przemówienia do wiernych nawiązał do strajku Kobiet i Marty Lempart:

Dobra kobieta zawsze łagodzi w obyczaje. Dobra kobieta, a nie te takie z tymi co się na ulicach pojawiło. Boże, nikomu nie życzę takiej żony. Jezu, mężczyźni zginęlibyście, rodzina by zginęła.

- powiedział.

Czarnek: gdyby nie Radio Maryja, przejechałby nas walec laicyzacji

Szef resortu edukacji i nauki w przemowie podczas uroczystości zwrócił uwagę na rolę Radia Maryja i Telewizji Trwam.

- Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak bp Wiesław — wykształcony w KUL-u. Za KUL też dziękujemy. Dziękujemy także za wszystkich naszych wybitnych przodków, mężów stanu, dzięki którym dzisiaj tu jesteśmy — w wolnej Polsce - mówił Czarnek.

Dodał, że on i jego żona (obecna na uroczystościach) czują się częścią rodziny Radia Maryja, rodziny, która "modli się za przyszłość Polski i Polaków, całego świata i za ludzkość". Dziękował także za 30 lat działalności rozgłośni nadającej z Torunia, założonej przez o. Tadeusza Rydzyka.

Podkreślił, że "na naszych oczach dzieje się historia". Przypomniał, że "za chwilkę" obchodzona będzie 30. rocznica powstania Radia Maryja, a za 8 dni odbędzie się beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Kardynała Stefana Wyszyńskiego wspomnę. Od 1 września w kanonie lektur uzupełniających jest książka "Ojciec wolnych ludzi". Prosimy nauczycieli, żeby ją polecali i wymagali od uczniów jej czytania. W tej książce kardynał Wyszyński, wspominając swoich wybitnych przodków, mówił tak: "nie rozmyślam nadto o przeszłości, nie zanurzam się w marzenia o przyszłości — to boża sprawa. Jestem tu i teraz i tu działam. Taka jest rodzina Radia Maryja" - dodał.

image
Minister Czarnek z żoną na mszy w Toruniu. fot.  PAP/Tytus Żmijewski

KJ

Czytaj też:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj89 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo