KRRiT: 20 tys. kary dla Zoom TV za program „Magia nagości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała - 20 tys. zł kary za ,,Magię nagości” / fot. Zoom TV
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała - 20 tys. zł kary za ,,Magię nagości” / fot. Zoom TV
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła 20 tys. zł kary za ,,Magię nagości”. Kino Polska TV SA, nadawca telewizji Zoom TV emitującej program, musi zapłacić grzywnę za emisję odcinka zagranicznej edycji programu.

Jakiś czas temu pisaliśmy o rekordowych wynikach oglądalności nowego programu ,,Magia nagości”. Przy okazji sprawdziliśmy, czy nagość jest dla Polaków tematem wstydliwym i zapytaliśmy o opinie na temat nowego show w telewizji Zoom TV. Zdania były w dużej mierze negatywne.

Zobacz także: Program Zoom TV z rekordową oglądalnością. Czy Polacy naprawdę nie lubią nagości?

O co tyle szumu?

Przypomnijmy formułę programu, ponieważ ona w tej kwestii jest kluczowa.

Otóż, Show oparte jest na brytyjskim formacie „Naked Attraction”. Do tej pory lokalne wersje programu emitowane w takich krajach jak Dania, Finlandia, Niemcy, Rosja czy też Włochy. Program jest eksperymentem telewizyjnym i przypomina popularną "Randkę w Ciemno" z tą różnicą, że uczestnicy w „Magii Nagości” występują nago. Eksperyment ma znaleźć odpowiedź na pytanie czy wybór partnera/partnerki wyłącznie w oparciu o cechy fizyczne determinuje na przykład powodzenie związku.

Zobacz także: Senator PiS był przeciw lex TVN. Teraz ma szokujący pomysł na zmiany w TVP. Co proponuje?

20 tys. kary dla ,,Magii nagości”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o nałożeniu 20 tys. zł kary na nadawcę Zoom TV. Mowa o jednym z odcinków brytyjskiej edycji programu ,,Magia nagości", wyemitowanym we wrześniu ub. roku. 

Rzecznika KRRiT Teresa Brykczyńska mówi - W opinii Organu rozpowszechnienie przedmiotowej audycji narusza standardy dotyczące treści programów (określone w art. 18 ust. 1 ustawy o rtv, tj. zakaz propagowania postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym), w szczególności ze względu na prezentację scen i treści uprzedmiotawiających kobiety i mężczyzn oraz przedstawianie ich w roli obiektów seksualnych, a przez to naruszające ludzką godność obu płci – czytamy na portalu press.pl.

Zobacz także: "Czerwony marsz" pracowników sądów i prokuratur ruszył ulicami Warszawy

Sam nadawca do tej pory nie skomentował sprawy.

Przypomnijmy, że ,,Magia nagości” miała mieć swoją premierę już 14 maja b.r. Program przesunął jednak emisję pierwszego odcinka, a przyczyną było 5 skarg do KRRiT. Nadawca już wtedy musiał składać wyjaśnienia.

Zobacz także: To już koniec. Budowa Nord Stream 2 została sfinalizowana

Nie tylko KRRiT zainteresowana programem

Polska wersja programu  jest odpowiednikiem ,,Naked Attraction”, które wzbudzało kontrowersje już w 2016 roku. Kiedy stacja Channel 4 pokazała pierwszy odcinek nagiej randki w ciemno, część widzów była oburzona ideą wybierania partnerów i partnerek tylko na podstawie ich ciała. Do Office of Communications zaczęły spływać liczne skargi. Jak widać, nie zniechęciło to jednak polskiego nadawcy.


Polecamy: 

NS 

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura