Kolejny sondaż niekorzystny dla Platformy. Konfederacja poprawia wyniki

Borys Budka. Fot. PAP
Borys Budka. Fot. PAP
W sondażu zapytano ankietowanych, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu miały odbyć się w najbliższą niedzielę.

"Wybory w najbliższą niedzielę"

Na Zjednoczoną Prawicę głos oddałoby 37 proc. badanych, KO wsparłoby 24 proc. ankietowanych, Polskę 2050 Szymona Hołowni - 13 proc.; Konfederacja mogłaby liczyć na 12 proc. poparcia, a Lewica na 7 proc. - wynika z sondażu Social Changes dla Polityce.pl.

Polecamy:

Waszczykowski: Czesi wykorzystali naszą słabość. A konflikt jest wywołany sztucznie

Nauczyciele bez certyfikatu covidowego nie będą otrzymywać pensji

W sondażu zapytano ankietowanych, na które ugrupowanie polityczne oddaliby głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu miały odbyć się w najbliższą niedzielę.

Podobnie jak w poprzednim badaniu 37 proc. ankietowanych odpowiedziało, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Na Koalicję Obywatelską chęć oddania głosu zadeklarowało 24 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.). Z kolei na Polskę 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 13 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.).

Konfederacji urosło

Konfederację wskazało 12 proc. respondentów (wzrost o 3 pkt proc.), Lewicę wybrałoby 7 proc. badanych (bez zmian). Bez zmian pozostają też notowania Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz'15 oraz Porozumienia. Chęć oddania głosu na te ugrupowania zadeklarowało - po 2 proc. badanych.

Deklarowana frekwencja udziału w wyborach wyniosłaby 61 proc. ankietowanych (44 proc. zdecydowanie, a 17 proc. raczej); na głosowanie nie zamierzałoby pójść 37 proc. badanych (14 proc. zdecydowanie, a 23 proc. raczej). 2 proc. ankietowanych nie było zdecydowanych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1050 osób w dniach od 17 do 20 września 2021 r.

 KW

Czytaj dalej:

Sadurski kontra Kurski. Proces o "goebbelsowskie media". Zapadł wyrok

Ordyński o koncesji dla TVN: Rząd PiS jest mistrzem we wprowadzaniu i wyprowadzaniu kozy

Nie żyje biskup Edward Janiak. Miał 69 lat

Medycy po spotkaniu z Ministerstwem Zdrowia stawiają kolejne ultimatum

Premier Mateusz Morawiecki odwołał wizytę w Budapeszcie. Nie chce widzieć premiera Czech

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka