Newonce.radio przeprosiło za słowa Wojewódzkiego o "aucie z zespołem Downa"

fot. Instagram/Kuba Wojewódzki
fot. Instagram/Kuba Wojewódzki
W trakcie rozmowy z aktorką Agatą Kuleszą z ust Wojewódzkiego padły słowa o "aucie z zespołem Downa". Radio przeprosiło, a fragment wycięło z zapisu audycji.

Kuba Wojewódzki obraził ludzi niepełnosprawnych

Agata Kulesza była gościem poniedziałkowej audycji "Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski" w Newonce.radio. Prowadzący program Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski pytali aktorkę o samochody, którymi jeździła. Kulesza podała Kangoo i Subaru. 

Wojewódzki powiedział, że samochód znanej aktorki to „auto z zespołem Downa”. Kilka miesięcy temu celebryta sam mówił, że takie określenia są obraźliwe.


- To niebywały skandal. W każdym innym kraju za takie zachowanie media tego samego dnia pozbawiłyby tego pana kontaktów i nie chciałyby mieć z taką osobą nic wspólnego – komentował w Salon24 .pl Patryk Jaki, eurodeputowany, który wspólnie z żoną wychowuje synka z zespołem Downa.

Czytaj więcej: Jaki o Wojewódzkim: W innym kraju media nie chciałyby mieć z tym klaunem nic wspólnego

Newonce.radio przeprosiło za Wojewódzkiego

Do wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego odniosło się Newonce.radio w mediach społecznościowych. Rozgłośnia przyznała, że w audycji "padło porównanie, które w żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca na antenie newonce.radio". "Przepraszamy, bo wiemy, że mieliście prawo poczuć się urażeni" - podało radio.

Gwiazdor i samochody: Wojewódzki pędził 250 km/h? "To był mem, jeden minister nie zrozumiał"

"Nie będziemy cytować tego fragmentu - w ciągu ostatnich kilkunastu godzin zrobiły to inne media. Ubolewamy, że charakter audycji, wielowątkowej rozmowy, sprawił, że prowadzący w swoich żartach posunęli się tym razem o krok za daleko. Postanowiliśmy, że usuniemy ten fragment rozmowy. Nie chcemy, żeby został zapisany w podcastach i rzutował na całą treść wywiadu z Panią Agatą Kuleszą. Jest to decyzja redakcji newonce.radio" - napisało w oświadczeniu Newonce.radio.

Kuba Wojewódzki nie skomentował sprawy.

Czytaj także:


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura