Jan Pietrzak przeprosił w TVP Klaudię Jachirę

Jan Pietrzak, fot. TVP
Jan Pietrzak, fot. TVP
Jan Pietrzak w komunikacie wyemitowanym na antenie TVP Info przeprosił posłankę Koalicji Obywatelskiej Klaudię Jachirę za słowa wypowiedziane w programie "Jedziemy" pod jej adresem. Satyryk nazwał Jachirę "wynajętą zdzirą ze szlamem w głowie".

Pietrzak przeprasza Jachirę za "zdzirę"

Komunikat z przeprosinami, odczytanymi też przez lektora, został pokazany w TVP Info w piątek rano. Zaznaczono, że Jan Pietrzak przeprasza Klaudię Jachirę w efekcie zawartej ugody. 


Sprawa dotyczy wypowiedzi Jana Pietrzaka z 26 września 2019 roku. Satyryk w prowadzonym przez Michała Rachonia programie „Jedziemy” w TVP Info został poproszony przez gospodarza o komentarz do występu Jachiry w trakcie spotkania wyborczego.

Polecamy:

Jachira szydzi z katastrofy smoleńskiej

Jachira, będąc wtedy kandydatką do Sejmu, opublikowała nagranie, w którym wcielała się w prezenterkę programu telewizyjnego. udając prezenterkę telewizyjną, mówiła: „O 17-tej telenowela smoleńska, o godzinie 18 transmisja z Brunatnej Góry z okazji rocznicy urodzin Hitlera. O godzinie 22 zacznie się na żywo blok ekshumacyjny oraz quiz czyja to kończyna” - wymieniała.

- Nadużywają słowa „kabaret”. Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira. Protestuję przeciwko używaniu słowa „kabaret” w związku z tą postacią, to jest koszmar, co ona wygaduje, bez taktu, bez ładu, bez składu, bez cienia dowcipu, tam nie ma cienia żartu. To jest ponure chamstwo - mówił Pietrzak w programie Rachonia.

Pietrzak: Ma szlam w głowie

Dodał, że Jachira ma „szlam w głowie”, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski „w jej łeb ładuje szlam z Wisły”. W dalszej części rozmowy Jan Pietrzak się zreflektował: "Przepraszam, rano takie małe emocje, ale to moja branża akurat jest i mnie strasznie boli, że o tym się mówi: kabaret".

Natychmiast zareagował  Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. "Wypowiedź Pana Jana Pietrzaka dot. Klaudii Jachiry w "#Jedziemy" była niestosowna. Dobrze, że po interwencji prowadzącego, Pan Pietrzak przeprosił za te słowa jeszcze w trakcie programu. Krytykując wulgarne i prowokacyjne wypowiedzi p.Jachiry należy zachować standardy debaty publicznej" - napisał na Twitterze.

Mimo tych przeprosin Klaudia Jachira złożyła pozew przeciwko Janowi Pietrzakowi. Po tym zdarzeniu satyryk przez kilka tygodni nie pojawiał się w programach publicystycznych Michała Rachonia.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj72 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura