"Wiadomości" TVP odniosły się do scen z serialu Netflixa w materiale o przemocy w Szwecji

"Wiadomości" TVP przyznały, że w materiale o fali przestępczości w Szwecji wykorzystano inscenizowane ujęcie. Nagranie pochodziło z planu filmowego drugiego sezonu szwedzkiego serialu „Fast Cash” dla Netflixa.

"Nielegalna migracja paraliżuje Europę"

W sobotę „Wiadomości” TVP w materiale „Nielegalna migracja paraliżuje Europę” pokazały strzelaninę na ulicy szwedzkiego miasta.

- To nagranie z jednego ze szwedzkich miast. Napastnicy podjeżdżają na motocyklach i strzelają z broni maszynowej. Po czym spokojnie odjeżdżają. Podobne sytuacje w wielu miejscach w Europie to już niemal codzienność - stwierdził reporter „Wiadomości”.

Polecamy:

Sceny z serialu Netflixa

Internauci zauważyli, że  nie jest to nagranie prawdziwego wydarzenia, tylko z planu zdjęciowego szwedzkiego serialu „Snabba cash” („Szybka gotówka”) realizowanego dla Netflixa. Scenę pokazaną w „Wiadomościach” kręcono w szwedzkiej miejscowości Sundbyberg. Sprawa rozeszła się także po szwedzkich mediach.

Przeczytaj więcej na ten temat: „Wiadomości” TVP o przemocy w Szwecji. Reportaż zilustrowano materiałami z serialu Netflix

Oświadczenie "Wiadomości" TVP

"W materiale o fali przestępczości w Szwecji wykorzystano inscenizowane ujęcie. Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie, ale że w podobny sposób wygląda sytuacja w wielu szwedzkich i europejskich miastach oraz państwach. To stwierdzenie jest prawdziwe" - taki komunikat pojawił się wieczorem na twitterowym profilu "Wiadomości".

Internauci zarzucają jednak flagowemu programowi informacyjnemu TVP kłamstwo.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj107 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura