Kraśko pokłócił się z Jakubiak. fot. Wikimedia/Youtube
Kraśko pokłócił się z Jakubiak. fot. Wikimedia/Youtube

Awantura w TVN24, Kraśko stracił panowanie nad sobą. Poszło o Kaczyńskiego i PiS

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 206
W "Faktach po faktach" Piotr Kraśko gościł Elżbietę Jakubiak - byłą minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i była szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Doszło do sprzeczki.

W "Faktach po faktach" w TVN24 gośćmi Piotra Kraśki byli Elżbieta Jakubiak - była minister sportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i była szefowa Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ryszard Kalisz były szef MSWiA za rządów SLD i były szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. 

Czytaj też: Niemcy budują IV Rzeszę? "Słowa Jarosława Kaczyńskiego oddają myślenie typowe dla PiS"

Dyskusja Kraśki z byłą minister PiS

Piotr Kraśko poprosił swoich gości o to, aby odnieśli się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który na posiedzeniu klubu parlamentarnego powiedział, że  "Niemcy budują dziś w Europie IV Rzeszę". 

Elżbieta Jakubiak podjęła próbę wytłumaczenia słów prezesa PiS.

- Myślę, że chodzi o dokument, który przygotowała nowa koalicja, która przejmie władzę po kanclerz Merkel. Przeczytałam, że celem nowej koalicji jest federalizacja Europy, silne państwo związkowe i unia gospodarcza i walutowa. To wzmocnienie kompetencji Parlamentu Europejskiego - mówiła była minister rządu PiS. Piotr Kraśko zaczął dociekać: 

- Jarosław Kaczyński mówi o IV Rzeszy. Niech pani sobie wyobrazi, że przyjeżdża prezydent Niemiec, spotyka się z prezydentem Andrzejem Dudą i pyta go: "Ale panie prezydencie, pan wierzy w tę IV Rzeszę?" i co ma prezydent Duda powiedzieć? "Niech pan nie traktuje poważnie prezesa PiS", "Tak, wierzę" czy "Nie, to bujda"? - dopytywał.

Elżbieta Jakubiak tłumaczyła, że słowa prezesa PiS były skierowane do swojego obozu politycznego. - To do polityków własnego obozu można mówić nieprawdę, można mówić głupotę? -  odparł Kraśko.

- IV Rzesza polega na pokazaniu takim szybkim fleszem, że ma powstać silne państwo niemieckie - odparła Elżbieta Jakubiak. - Gdyby prezes powiedział, że "Niemcy chcą zrobić Stany Zjednoczone Europy" to rozmowa byłaby inna - powiedział prowadzący po czym do rozmowy włączył się Ryszard Kalisz.

Czytaj też: Poseł PiS broni Kaczyńskiego. "IV Rzesza? Jest coś na rzeczy..."

Jarosław Kaczyński na posiedzeniu PiS: Niemcy chcą budowy IV Rzeszy

Politycy PiS nie chcieli powiedzieć, o czym dokładnie rozmawiano na posiedzeniu klubu w Sejmie. Okazało się, że Jarosław Kaczyński nawiązał również do sytuacji politycznej w Niemczech. 

- Ciężkie terminy przyszły na Europejczyków. Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy - miał powiedzieć Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński na posiedzeniu PiS: Niemcy chcą budowy IV Rzeszy

Czytaj także:

image

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura