Kurski: Pozywam Onet! Mocne oświadczenie prezesa TVP

fot. screen Youtube
fot. screen Youtube
Prezes TVP Jacek Kurski odniósł się do zarzutów Onetu, że podczas wyjazdu do Paryża na konkurs Eurowizji Junior miał koronawirusa. Wydał mocne oświadczenie.

Jacek Kurski opublikował na Twitterze oświadczenie na temat publikacji Onetu, w której informowano, że choć Kurski miał koronawirusa, nie zastosował się do zasad izolacji i poleciał do Paryża na Eurowizję Junior.

Czytaj więcej: Onet: Jacek Kurski z koronawirusem poleciał na Eurowizję Junior

Jacek Kurski odniósł się do zarzutów Onetu, pozywa Onet

„W związku z oszczerczą publikacją Onetu sugerującą, że stawiam się ponad prawem, lekceważę procedury i stwarzam zagrożenie, informuję, że 14.12.21 po przejściu infekcji SARS Cov-2, w wyniku badań i obowiązujących procedur med. uzyskałem status ozdrowieńca. Diagnozę i fakty potwierdza oficjalne stanowisko Szpitala MSWiA. Onet dla oszczerczego ataku politycznego posunął się do złamania tajemnicy lekarskiej, wykradzenia tajnych danych o zdrowiu i bezmyślnej, antynaukowej interpretacji tych danych. To czyny bandyckie i kryminalne” – pisze Kurski  na Twitterze. Do wpisu załącza oświadczenie szpitala.

"W związku z oszczerstwami pozywam http://Onet.pl o odszkod. na cel społeczny, a w zw. z przestępstwem pko danym osob. (art. 107 ust.), bezprawnym uzyskaniem (art. 267 KK) i ujawnieniem informacji (art. 266 par. 1 KK) bezzwłocznie skieruję zawiadomienie do prokuratury" - dodał prezes TVP.

Jacek Kurski poleciał do Paryża, choć wiedział, że ma koronawirusa

Jak podawał portal Onet.pl,  Kurski miał nie zastosować się do zasad izolacji i polecieć do Paryża, gdzie odbywała się Eurowizja Junior. Na stronach rządowych  pojawiło się mocne oświadczenie w tej sprawie. Komunikat wydał Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.


Czytaj dalej:KJ

Lubię to! Skomentuj93 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura