Liczył pięści Tuska. Teraz policzył występy prawicowych publicystów w "Wiadomościach"

fot. Twitter
fot. Twitter
Użytkownik Twittera FlasH liczył, ile razy w "Wiadomościach" TVP pokazywano Donalda Tuska. Ale to nie wszystko. Wyliczył też, ile razy w "Wiadomościach" pokazano komentarze Adriana Stankowskiego, Michała Karnowskiego, Tomasza Sakiewicza i Jacka Karnowskiego.

W ubiegłym roku w głównym wydaniu "Wiadomości” TVP 146 razy wypowiadał się publicysta Adrian Stankowski, po ponad 100 prazy pokazano też komentarze Michała Karnowskiego, Tomasza Sakiewicza i Jacka Karnowskiego. Nieco rzadziej w programie pojawiali się Mieczysław Ryba, Miłosz Manasterski i Dorota Kania - policzył autor strony ekspercitvpis.info.

Publicyści komentowali w "Wiadomościach” wydarzenia polityczne i gospodarcze w kraju. W materiałach krytykowali opozycję i bronili rządu. Wypowiadali się też w sprawach zagranicznych.

Czytaj też: Ogromna inwestycja TVP. Kurski buduje nową halę: Dwa hektary pod dachem!

Stankowski, Sakiewicz i Karnowscy najczęściej w "Wiadomościach"

Autor strony ekspercitvpis.info przez rok zbierał zrzuty ekranu z głównego wydania "Wiadomości”. Publicysta "Gazety Polskiej Codziennie” Adrian Stankowski pojawił się w 134 wydaniach programu. W niektórych wypowiadał się dwukrotnie, dlatego zebrało się łącznie 146 jego komentarzy. Od 7 do 20 października z jednym dniem przerwy Stankowski codziennie pojawiał się w "Wiadomościach”. Najdłużej nie było go w programie w sierpniu przez ponad dwa tygodnie.


Publicysta „Sieci” Michał Karnowski pojawił się w głównym wydaniu "Wiadomości” 121 razy, a redaktor naczelny tego tygodnika Jacek Karnowski - 111 razy. Razem pokazano 232 wypowiedzi braci Karnowskich w 212 wydaniach programu. Natomiast Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej” i "Gazety Polskiej Codziennie”, wypowiadał się w "Wiadomościach” 119 razy.

Inni publicyści, którzy występowali w "Wiadomościach" to: Miłosz Manasterski z Agencji Informacyjnej - 86 (w 83 wydaniach), - Dorota Kania z Polska Press - 78, - Karol Gac z "Do Rzeczy” - 70, - były naczelny i właściciel "Wprost” Marek Król - 63, - Wojciech Wybranowski z "Głosu Wielkopolskiego” - 57, - Wojciech Biedroń z "Sieci” - 55, - Grzegorz Górny z "Sieci” - 50.

Polecamy:

KJ

Lubię to! Skomentuj45 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura