Ogromna inwestycja TVP. Kurski buduje nową halę: Dwa hektary pod dachem!

Jacek Kuskiwbija pierwszą łopatę na budowie nowej hali.
Jacek Kuskiwbija pierwszą łopatę na budowie nowej hali.
Hala zdjęciowa, której budowę symbolicznie dzisiaj rozpoczynamy, jest obiektem, który nada produkcji telewizyjnej zupełnie nowy wymiar, pozostawi konkurencję daleko w tyle, wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej i uniezależni nas od dostawców zewnętrznych - powiedział prezes TVP Jacek Kuski, wbijając pierwszą łopatę na budowie tejże hali w kompleksie przy Woronicza.

Wykonawcą hali jest Korporacja Budowlana Doraco, która wyceniła koszt budowy na ok. 150 mln zł netto. Inwestycja ma być zakończona w ciągu 2 lat.

Czytaj też: Znany dziennikarz zmarł od przedawkowania insuliny. Koniec śledztwa, jest akt oskarżenia

Nowa hala TVP

- To będą dwa hektary pod dachem! Budynek będzie nowoczesny i w mądry sposób ekologiczny - opowiadał o nowej inwestycji Kurski.

Na 20 tys. metrów kwadratowych mają powstać cztery studia o powierzchni: 1350, 1200 oraz cztery po 560 metrów kwadratowych. Ma to być budynek sterowany inteligentnymi systemami SMART, a na płaszczyźnie produkcyjnej - przystosowany do nowoczesnych procesów, opartych m.in. o XR, (czyli rozszerzoną rzeczywistość) czy sztuczną inteligencję. Plany przewidują zielony dach na którym będzie można kręcić sceny plenerowe i zewnętrzny ekran, który pozwoli na wyświetlanie obrazu także w formacie 3d.

- Gdy 6 lat temu podjąłem się ambitnego zadania zbudowania silnej telewizji było dla mnie oczywiste, że środkiem do osiągnięcia tego celu – zbudowania jej potęgi – są inwestycje. Inwestycje w ludzi i ich talenty, inwestycje w technologię, inwestycje w produkcję - powiedział Jacek Kurski podczas uroczystości inauguracji budowy nowej hali.

Czytaj też: Katolicy oburzeni filmem "Benedetta". Protesty przed kinami

Nowa hala  uniezależni TVP od dostawców zewnętrznych

Zdaniem Kurskiego telewizja przed jego kadencją była zacofana technologicznie, duża część programów produkowana była na zewnątrz. A budowa nowej hali sprawi, że Telewizja Polska stanie się samowystarczalna. - Do naszych produkcji będziemy zatrudniać naszych ludzi i korzystać z naszych zasobów technologicznych - zapowiedział prezes TVP.Polecamy:

KJ

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura