Złodzieje z Niemiec wynoszą kradzieże na inny poziom. Ukradli całą drogę

zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay
W Żytawie w niemieckiej Saksonii złodzieje ukradli 60 ton kostki brukowej z drogi przy dworcu towarowym. Policja na miejscu znalazła tylko piasek.

W Żytawie (Zittau) w Saksonii złodzieje wyrwali z ziemi 60 ton kostki brukowej z drogi przy dworcu towarowym. Nie wiadomo dokładnie, kiedy i w jaki sposób zaginęło 300 metrów kwadratowych bruku.

W Saksonii ukradziono drogę -  dziesiątki ton kostki brukowej

"Nieznani sprawcy ukradłi ogromną ilość bruku z dworca towarowego w saksońskim mieście Żytawa. Jak podała w tym tygodniu policja federalna, w grę wchodziło 60 ton kostki brukowej. Na powierzchni 300 metrów kwadratowych pozostał jedynie piasek" - pisze portal stacji mdr.

Pracownicy Deutsche Bahn zauważyli brak kostki i 10 stycznia poinformowali policję. Policja zawęziła czas popełnienia przestępstwa do dni pomiędzy 16 a 23 grudnia 2021 roku. Wiadomo, że do wyrwania nawierzchni użyto ciężkiego sprzętu, np. małej koparki, a aby wywieźć łup potrzebna była ciężarówka.

Kwota szkody wynosi 30 tys. euro, ponieważ na 20 tys. euro szacuje się na samą naprawę drogi, a 9 tys. euro potrzeba na zakup kostki brukowej - informuje mdr. Nie wiadomo, czy kostka brukowa pozostała w Saksonii, czy została przewieziona do innych, sąsiednich krajów. Policja prowadzi obecnie dochodzenie - jak to podkreślono - "we wszystkich kierunkach".

Polecamy:


KJ


Lubię to! Skomentuj95 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo