Ze szkoły wypada jeden przedmiot, na jego miejsce wejdzie nowy. Lepszy?

PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell
Przemysław Czarnek podczas spotkania w sprawie rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach przekazał, że rząd chce, by podstawy przedsiębiorczości wypadły z planu lekcji. Miałoby się to stać we wrześniu przyszłego roku.

– Chcemy, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie – powiedział w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas spotkania w sprawie rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach.

Co z przedsiębiorczością w szkołach?

Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach.

Poinformował, że na początku roku szkolnego 2023/2024 MEiN planuje uruchomienie nowego przedmiotu.

– Dziś jest tak, że w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak to podzielimy przez 45 minut, to wychodzi, że edukacją dotyczącą ekonomii i finansów zajmujemy naszym uczniom dwa dni w ciągu dwunastu lat. To zdecydowanie za mało – ocenił.

Przyznał, że postępem jest fakt, że podstawy nauczania ekonomii weszły do programu nauczania.

Młodzież wciąż za mało wie o przedsiębiorczości

- Rzeczywiście służą naszym uczniom, naszej młodzieży i przygotowują do życia dorosłego, do podejmowania decyzji finansowych, do skutecznego zarządzania gospodarstwem domowym, ale także firmami, które zakładają - podkreślił.

Zdaniem Czarnka, wciąż za mało jest praktycznych aspektów przedsiębiorczości biznesu i zarządzania. - Dlatego chcemy, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie - podsumował minister. 

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj33 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka