Wojna domowa w NIK. Media donoszą o licznych nadużyciach, jest postępowanie

PAP/Tomasz Gzell
PAP/Tomasz Gzell
70 proc. stanowisk kierowniczych w Najwyższej Izbie Kontroli może być obsadzonych niezgodnie z prawem – o echach zawiadomienia do prokuratury pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Jak napisała "Rz", w ciągu ponad dwóch lat na fotelu prezesa NIK Marian Banaś wprowadził ok. 200 zaufanych osób, których znaczna część piastuje kluczowe, wysoko płatne stanowiska – dyrektorów departamentów, delegatur, doradców i radców.

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że sporą część stanowisk objętych z mocy prawa konkursami prezes Banaś obsadza, omijając je - wskazała gazeta.

Prokuratura sprawdzi nadużycia w NIK

"Teraz sprawą nadużywania trybu pozakonkursowego w zatrudnianiu dyrektorów departamentów i delegatur zajmie się Prokuratura Okręgowa w Warszawie, do której w ubiegłym tygodniu wpłynęło zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez prezesa NIK" - podał dziennik.

"Rz" podała, cytując rzeczniczkę prokuratury Aleksandrę Skrzyniarz, że aktualnie analizowana jest treść zawiadomienia w ramach postępowania sprawdzającego.


Czytaj też:

SW

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka