Syn Durczoka oddał pamiątkę po ojcu na WOŚP. To szczególna aukcja

Kamil Durczok. fot. Youtube
Kamil Durczok. fot. Youtube
Kamil Durczok zmarł w listopadzie 2021 r. Jego śmierć była prawdziwym szokiem dla całej Polski. Jego fani będą mieli okazję wykupić niezwykle ważny dla jego kariery przedmiot na aukcji WOŚP.

Syn Kamila Durczoka przekazał cenną pamiątkę po swoim ojcu na aukcję WOŚP. Do 14 lutego można licytować nagrodę, którą Durczok w 2008 roku wygrał zięki sympatii publiczności.

Złota Telekamera TeleTygodnia Kamila Durczoka

Aukcja statuetki ma swoją własną stronę internetową. Na tę chwilę cena wynosi ponad 8 tys. zł.

Aukcja jest dla syna Durczoka niezwykle ważna - tematem tegorocznej zbiórki WOŚP jest okulistyka: diagnostyka i leczenie najmłodszych. Durczok Junior sam 23 lata temu potrzebował opieki medyków w tym zakresie.

Zobacz: Ksiądz wspiera WOŚP. Na wolontariuszy będą czekać w parafii gorące napoje i jedzenie

Jako dziecko Kamil Durczok Junior został dotkliwie pogryziony przez psa. Oczy chłopca zostały mocno uszkodzone.

"Po pogryzieniu przez psa 1,5 roczny Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Zdiagnozowano u Niego rozdartą powiekę i szereg obrażeń gałki ocznej. Do dziś rodzina wspomina, że dzięki wykwalifikowanemu zespołowi dr hab. n. med. Erity Filipek oraz dr n. med. Elżbiety Samochowiec - Donocik operacja i lecznie odbyło się bez komplikacji. Pacjent po 10 dniach pobytu w szpitalu, który rodzina wspomina bardzo ciepło, wrócił do domu. W ramach wdzięczności Kamil przekazuje na aukcje Telekamerę ojca, która miała dla Niego niezwykłą wartość" - czytamy na stronie aukcji.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj13 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo