Leszek Miller w "Kropce nad i" nie gryzł się w język. Olejnik go sprowokowała

screen z programu "Kropka nad i", TVN 24
screen z programu "Kropka nad i", TVN 24
Gościem Moniki Olejnik w programie "Kropka nad i" był w czwartek europoseł Leszek Miller. Były premier na początku programu był powściągliwy, ale później "odpalił", co było efektem zaskakującego pytania. Leszek Miller ostro skrytykował premiera Mateusza Morawieckiego. - To jest jakiś dziwoląg, namiastka premiera - powiedział eurodeputowany na antenie TVN 24.

Monika Olejnik rozpoczęła rozmowę od tematu kryzysu wokół Ukrainy i potencjalnej rosyjskiej inwazji. Poźniej przeszła do temat aktualnej sytuacji politycznej w Polce i spytała Leszka Millera o ocenę słów ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. O co chodziło?

Leszek Miller w TVN 24. Dostało się Błaszczakowi i Morawieckiemu

Szef MON uczestniczył w spotkaniu z marszałkiem Senatu, byłymi prezydentami, byłymi szefami MON i MSZ oraz generałami, a także Donaldem Tuskiem, który organizował to spotkanie. Błaszczak pozwolił sobie na uszczypliwość w kierunku uczestników narady. "Dzięki bogu to już historia" - powiedział, odnosząc się do kadencji byłych prezydentów i ministrów.

Leszek Miller stwierdził, że "o tym rządzie to mu się już nawet mówić nie chce". Wtedy Monika Olejnik zadała mu zaskakujące i zaczepne pytanie. - No to wychodzimy? - spytała żartobliwie dziennikarka. To najwidoczniej podziałało, bo Leszek Miller przeszedł krytykowania działań ekipy rządzącej. Wypowiedzi Błaszczaka nazwał "wygłupami".

Zobacz: 

Czy istnieje wypalenie zawodowe wśród polityków? - ujawnia Zbigniew Girzyński

Renata Gabryjelska: "Dużo robiłam dla innych, a mało dbałam o siebie"


Polityk pokusił się także o komentarz do rywalizacji i napięcia między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Po wyroku TSUE, który orzekł, że mechanizm "pieniądze za praworządność" jest słuszny i uzasadniony, Ziobro obwinił premiera za nieudane negocjacje z Unią Europejską.

- Morawiecki jest teraz sprowadzony do roli takiego pociesznego kłamczuszka, marionetki. To jest jakiś dziwoląg, namiastka premiera - powiedział Leszek Miller na antenie TVN24.

SW


Czytaj też:

Największy bank w Polsce padł ofiarą ataku. Wydano oświadczenie dla klientów

Agrounia ma ogromny kłopot. "Podpisy były nieczytelne, może ktoś się pomylił..."

Rząd zablokował Grodzkiemu wylot na Ukrainę? Polityk znalazł inny sposób

MSZ przekazało ważną wiadomość w sprawie Ukrainy. Przywraca nadzieję


Lubię to! Skomentuj78 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura