Agrounia na granicy. Dlaczego blokowała ruch tirów?

Facebook/Agrounia
Facebook/Agrounia
Agrounia opublikowała na Facebooku film z blokady na przejściu granicznym Kukuryki. Lider Agrounii wraz z 300 innymi osobami blokowali przejazd ciężarówek z towarami na Białoruś i do Rosji.

Na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowiczy zablokowano przejazd TIR-ów wiozących towary na Białoruś i do Rosji. Utworzył się tam blisko 30-kilometrowy korek. 

Blokada na przejściu granicznym

Na przejściu granicznym Kukuryki-Kozłowiczy zgromadzili się protestujący, którzy blokują przejazd samochodów ciężarowych z towarami na Białoruś i do Rosji. Protestujących wsparli członkowie Agrounii.

- Jesteśmy tu po to, żeby zauważyli nas politycy, żeby w końcu zauważyła nas Unia Europejska - mówiła obecna na proteście Natalia Panczenko.

- Każdy towar, który trafia dziś na teren Rosji, wspiera wojnę przeciwko Ukrainie, więc my jesteśmy tu dlatego, żeby te towary nie mogły tej granicy przekroczyć i żeby Unia Europejska w końcu skończyła handel z Rosją - mówiła dalej uczestniczka protestu.

" target="_blank">

Stop przewozowi towarów na Białoruś

Grupa aktywistów zgromadziła się na miejscu dziś ok. godz. 9:00. Uczestnicy protestu mieli ze sobą transparenty po angielsku i rosyjsku z takimi hasłami jak "Bez handlu z terrorystą".

" target="_blank">

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka