CBA odpowiada Tuskowi. Służby domagają się jednego słowa od lidera PO

CBA pomaga uchodźcom - poinformował szef służby w reakcji na przemówienie Donalda Tuska.
CBA pomaga uchodźcom - poinformował szef służby w reakcji na przemówienie Donalda Tuska.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zdementowało fragment wypowiedzi Donalda Tuska z kongresu PO, w której zarzucił CBA bezczynność wobec napływu uchodźców z Ukrainy. CBA poinformowało, że użyczyło ośrodek w Lucieniu na rzecz uciekinierów, jak też inne placówki i domaga się słowa "przepraszam".

 - Ludzie są gotowi nadal nieść pomoc, ale nie wytrzymają bez zorganizowanego systemu wsparcia. W Płocku stoją puste ośrodki CBA i Orlenu, a wojewoda każe prezydentowi kierować ludzi na sale gimnastyczne i ludzie śpią na podłodze! - mówił Donald Tusk podczas konwencji programowej PO, wymieniając m.in. ośrodek w Lucieniu jako potencjalną bazę noclegową dla uchodźców. 

Zobacz: 

Tusk na kongresie PO. Gorąco apelował do sojuszników z NATO, dostało się TVP

Tusk zarzucił CBA, że nie pomaga w Lucieniu uchodźcom. Ostra riposta Wąsika

Agrounia na granicy. Dlaczego blokowała ruch tirów?

Szef CBA podkreślił w komunikacie, że służba udziela pomocy Ukraińcom od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji. - Do dnia 19 marca br. z terenu objętego wojną CBA wsparło ewakuację około 300 osób, w tym ponad 120 dzieci, z których najmłodsze ma 2 miesiące. Pomoc udzielana jest nie tylko za pośrednictwem Ośrodka w Lucieniu, ale również w innych miejscach na terenie kraju. Z tego względu nawiązano współpracę z terenowymi organami administracji publicznej, które udostępniły dodatkowe miejsca zakwaterowania. Biuro pozostaje w kontakcie z osobami ewakuowanymi z Ukrainy, zapewniając dalsze wsparcie - zapewnił płk Andrzej Stróżny. 

- Do dnia 19 marca br. z terenu objętego wojną CBA wsparło ewakuację około 300 osób, w tym ponad 120 dzieci, z których najmłodsze ma 2 miesiące. Pomoc udzielana jest nie tylko za pośrednictwem Ośrodka w Lucieniu, ale również w innych miejscach na terenie kraju. Z tego względu nawiązano współpracę z terenowymi organami administracji publicznej, które udostępniły dodatkowe miejsca zakwaterowania. Biuro pozostaje w kontakcie z osobami ewakuowanymi z Ukrainy, zapewniając dalsze wsparcie - zaznaczono w komunikacie. 

CBA podało też, że udzieliło pomocy konwojowi humanitarnemu do Lwowa, który ewakuował dzieci - również chore onkologicznie. Wielu funkcjonariuszy - jak czytamy - przyjmuje pod swój dach ukraińskie rodziny. 

- W obliczu trwającej za wschodnią granicą wojny, a także w związku z pomocą, jakiej CBA udziela uchodźcom, właściwa byłaby refleksja byłego premiera nad bezpodstawnymi atakami na Służbę oraz słowo „przepraszam” - podsumował szef CBA. 


GW

Lubię to! Skomentuj55 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka