Rosjanie zabili mieszkańca Buczy tylko dlatego, że nazywał się jak wróg Putina

Dokumenty ofiary rosyjskiej zbrodni. Nazywał się tak, jak Aleksiej Nawalny.
Dokumenty ofiary rosyjskiej zbrodni. Nazywał się tak, jak Aleksiej Nawalny.
Ilja Nawalny stracił życie w czasie agresji rosyjskiej tylko dlatego, że ma identyczne nazwisko jak nacjonalistyczny opozycjonista wobec władzy na Kremlu. Mieszkaniec Buczy został zastrzelony w głowę.

O kolejnym rosyjskim bestialstwie rozpisuje się niemiecki "Bild". Jak ustalili niemieccy dziennikarze, 12 marca Rosjanie zastrzelili mieszkańca Buczy, bo miał takie samo nazwisko jak Aleksiej Nawalny.

- Weszliśmy do bloku w momencie, gdy Ilja schodził po schodach. Powiedziałam mu, żeby nie wychodził, bo strzelają, ale chciał zapalić papierosa na zewnątrz. Potem znowu usłyszałam strzały - relacjonowała Maria, 64-letnia sąsiadka zamordowanego mężczyzny w Buczy. 

Po powrocie z piwnicy po upływie godziny, Ilja Nawalny leżał już martwy. - Strzelili mu w głowę, obok niego leżał jego paszport, z nazwiskiem Nawalny - powiedziała kobieta. 

Rosjan mogło doprowadzić do zbrodni miejsce urodzenia Nawalnego - urodził się w Zalesiu, ukraińskiej wiosce niedaleko Czarnobyla. Stamtąd pochodzi też ojciec więzionego Aleksieja Nawalnego. Lokalne media nie informują, czy ofiara zabójstwa w Buczy była spokrewniona z rodziną opozycjonisty. 

  

Zobacz: 

Zełenski ostrzega Macrona, który chce negocjacji Rosji z Ukrainą. "On musi to zrozumieć"

Andrzej Poczobut kolejne święta spędza w więzieniu. Dziennikarz odcięty od świata

Ukrainka cudem przeżyła atak rakietowy. Wideo potwierdza, jak ogromne miała szczęście


GW


Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka