Biały Dom nie nałoży sankcji na kochankę Putina. Powód jest zaskakujący

Instagram: alinakabaeva.official
Instagram: alinakabaeva.official
Według "Wall Street Journal" Biały Dom w ostatniej chwili zrezygnował z nałożenia sankcji na byłą gimnastyczkę Alinę Kabajewą. Rosjanka uważana jest za partnerkę Władimira Putina i matkę trójki jego dzieci. Administracja USA uważa, że taki krok mógłby być zbyt eskalacyjny i utrudnić negocjacje pokojowe.

Pogłoski o romansie Kabajewej z Putinem sięgają 2008 r. i choć nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone, to - według "WSJ" - USA uważają, że jest ona matką "co najmniej trójki dzieci" rosyjskiego prezydenta, a także odgrywa dużą rolę w ukrywaniu jego majątku.

Zbyt ryzykowne zagranie 

Jak pisze dziennik, który powołuje się na źródła w administracji, Kabajewa początkowo była na liście sankcji, przygotowanej przez resort finansów, ale tuż przed ogłoszeniem ostatniej rundy sankcji personalnych została z niej usunięta za sprawą interwencji Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu.

Według cytowanych anonimowych oficjeli, ruch ten został uznany za "wystarczająco konfrontacyjny, by dodatkowo skomplikować wysiłki na rzecz negocjacji pokojowych na Ukrainie". Jednocześnie urzędnicy administracji mieli zapewnić, że nałożenie sankcji na skazaną za doping byłą mistrzynię olimpijską i deputowaną do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, pozostaje "na stole".

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj23 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka