Putin w końcu zdobył się na te słowa. Rosyjscy oligarchowie nie będą zadowoleni

Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w Euroazjatyckim Forum Gospodarczym. Źródło: EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT
Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w Euroazjatyckim Forum Gospodarczym. Źródło: EPA/MIKHAIL METZEL / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT
Prezydent Rosji Władimir Putin wziął udział w Euroazjatyckim Forum Gospodarczym. W swoim wystąpieniu stwierdził, że sankcje nałożone na Rosję wpłyną na życie rosyjskich oligarchów. Jak poinformował "towary luksusowe będą dostępne w kraju, lecz będą kosztować trochę więcej".

Putin podczas przemowy zwrócił uwagę na zdolność szybkiej adaptacji do niesprzyjających warunków. Mówiąc to miał na myśli konsekwencje sankcji nałożonych przez Zachód. 

Putin: Luksus będzie droższy

W tym kontekście prezydent Rosji odniósł się do sytuacji z importowanymi towarami luksusowymi. - Ci, którzy chcą przywieźć jakiś luksusowy towar, mogą to zrobić, ale dla nich będzie to trochę droższe. Ale to są ludzie, którzy już jeździli Mercedesami 600 i będą jeździć. Zapewniam, że przywiozą je z dowolnego miejsca, z dowolnego kraju - stwierdził Putin.

Według rosyjskiego prezydenta na miejsce zagranicznych firm, które opuściły Rosję, wejdą lokalni producenci. Putin zachęca jednak, aby nie myśleć na razie o luksusach, tylko o rozwoju centrów badawczych i inżynieryjnych.

Oligarchowie mają dość sankcji 

Oligarchowie, którzy zostali objęci sankcjami, chcą je spłacić. Twierdzą, że są gotowi przekazać swoje pieniądze na odbudowę i pomoc Ukrainie. Jest to jedyna opcja, gdyż nie są w stanie zdystansować się od inwazji ze względu na groźbę represji ze strony Kremla.

Głos w tej sprawie zabrał również kanadyjska minister finansów, Christa Freeland. Na spotkaniu ministrów finansów G7 powiedziała, że rosyjscy miliarderzy chcą spłacić sankcje. Wskazuje, że wielu oligarchów z Rosji kontaktuje się z nią i mówi, że są bardzo krytycznie nastawieni wobec inwazji Rosji na Ukrainę. 

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka