Jarosław Kaczyński, lider Zjednoczonej Prawicy i (jeszcze) wicepremier.
Jarosław Kaczyński, lider Zjednoczonej Prawicy i (jeszcze) wicepremier.

Kaczyński odejdzie z rządu. "Ten moment się już zbliża"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 14
Szef KPRM Michał Dworczyk w Radiu Zet wyjawił, że za niedługo wicepremier Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. Prezes PiS już od 2021 roku wspominał, że jego misja w gabinecie Mateusza Morawieckiego dobiega końca.

Przed PiS letnia ofensywa programowa, a w trasę busem wybiorą się m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wszystko wskazuje na to, że lider Zjednoczonej Prawicy nie pogodzi obowiązków w rządzie z kampanijnym wyjazdem i zwieraniem szyków przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi oraz parlamentarnymi.  

Wkrótce rząd bez prezesa PiS

O tę kwestię został zapytany dziś Michał Dworczyk w Radiu Zet. - Pan premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nastąpi to wkrótce, oczywiście nie znam dokładnej daty. Na wewnętrznej konwencji pan premier zapowiedział skupienie się na polityce wewnętrznej i zapowiadając ofensywę partii zapowiedział również, że będzie prowadził tę ofensywę jako lider naszego obozu politycznego - doprecyzował szef KPRM. 

Kiedy Kaczyński odejdzie z rządu? - Wszystko wskazuje na to, że ten moment już się zbliża - dodał współpracownik Morawieckiego. - Jako lider naszego obozu politycznego też był bardzo zaangażowany w różnego rodzaju sytuacje wewnątrz naszego obozu, pomagał znaleźć wspólny język różnym środowiskom w ramach jednego obozu politycznego - wymieniał Dworczyk. Jego zdaniem, obecność lidera PiS w rządzie była ważna ze względu na wojnę na Ukrainie i szturmy imigrantów na polską granicę. 

Kaczyński w rządzie od jesieni 2020 

- Żałuję, że konsekwencją odejścia pana premiera Jarosława Kaczyńskiego będzie pewien brak w tym obszarze - zakończył Dworczyl. Kaczyński w rządzie zasiada od jesieni 2020 roku, gdy objął funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa państwa. Miało to związek z nasilającymi się Strajkami Kobiet i - jak twierdził lider PiS - groźbą ulicznych eskalacji. Kaczyński osobiście pilotował prace nad ustawą o obronie ojczyzny, reformującą wojsko. 

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka