Nowe doniesienia o ataku przed zakładem Orlenu. "Był przeciwnikiem fuzji z Lotosem"

Siedziba główna PKN ORLEN w Płocku. Fot. Flickr/ADAM KLICZEK
Siedziba główna PKN ORLEN w Płocku. Fot. Flickr/ADAM KLICZEK
Świadkowie zajścia z wtorkowego poranka twierdzą, że napastnik, który ugodził ochroniarza zakładu głównego PKN ORLEN demonstrował sprzeciw wobec planowanej fuzji z Lotosem. Stan zaatakowanej ofiary jest ciężki.

O nowych szczegółach, dotyczących ataku w Płocku, donosi wpolityce.pl. Według portalu, sprawcą przestępstwa okazał się 42-letni Tomasz C. Ubrany był w kamizelkę taktyczną - w takim stroju podjechał samochodem dostawczym pod bramę PKN ORLEN, wysiadł i zadał ciosy nożem ochroniarzowi.  

Groźny incydent z nożem przed zakładem Orlenu. Jest ranna osoba

Kulisy ataku przed siedzibą Orlenu

RMF FM twierdziło, że sprawca określał siebie jako żołnierza sił specjalnych, który przybył, by wykonać zadanie. Wpolityce.pl dodaje, że to mieszkaniec Płocka, który mówił na miejscu zdarzenia, iż jest przeciwko fuzji PKN ORLEN z Lotosem. W sieci pojawiały się też wzmianki o frustracji z powodu wysokimi cenami paliwa jako motywie ataku.  

- Nie wiadomo, jakie były motywy mężczyzny. Na razie nie wiadomo też, czy był karany - komentowała Iwona Śmigielska-Kowalska z Prokuratury Okręgowej w Płocku. - W momencie ataku mężczyzna podawał się za żołnierza Służb Specjalnych, twierdził, że wykonywał rozkaz. Był leczony psychiatrycznie - dodała.  

- Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Z aktualnych informacji wynika, że jego stan jest ciężki, ale stabilny. Ustalono również, że ma rany kłute m.in. klatki piersiowej, pleców i uda - przekazała prokuratura. 

W TVP INFO incydent komentował wicepremier Jacek Sasin. Polityk PiS uważa, że do aktu agresji doszło z powodu hejtu, wylewanego na Daniela Obajtka, prezesa płockiego giganta. 

"Opozycja hoduje kolejnego Cybę?"

- Przestańcie przekazywać do opinii publicznej fałszywe informacje o fuzji. Ona będzie służyć Polsce, bezpieczeństwu Polski i nic tego nie zmieni. Najbardziej oburzające dla mnie jest to, że ten hejt jest autorstwa ludzi, którzy chcieli sprzedać Lotos Rosjanom, którzy za nic mieli bezpieczeństwo Polski, bezpieczeństwo energetyczne. Dzisiaj stroją się w szaty obrońców tego bezpieczeństwa, ale swoją agresją wywołują agresję wprost fizyczną, tragiczną - powiedział Sasin. 

- Nieustanny hejt na Orlen, na fuzję Orlen-Lotos-PGNiG, prezesa Obajtka. Hejt, który jest wykonywany przez polityków opozycji, pchnął być może tego człowieka do takich czynów, do tragicznego czynu - podkreślił wicepremier i minister aktywów państwowych. 

Tragiczne wydarzenie skomentował też inny poseł PiS. 

- Do tego może prowadzić mowa nienawiści Tuska i Platformy. W Płocku w pobliżu zakładu głównego PKN Orlen mężczyzna zaatakował nożem pracownika Orlen Ochrony. Z nieoficjalnych informacji wynika, że napastnik miał w aucie granaty. Opozycja hoduje nowego Cybę? - pytał Kazimierz Smoliński. 

 

Czytaj: 

Biden był bez wyjścia. Musiał złamać reguły i pokazać tajne dokumenty sojusznikom

Zamieszanie wokół Lisa. Poseł PiS chce zbadać, czy dochodziło do mobbingu i molestowania

Waloryzacja 500 plus? Kolejne głosy z resortu finansów i nie tylko


GW
Lubię to! Skomentuj47 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo