Co Putin ma w swojej tajemniczej walizce? Media aż huczą od plotek

Media coraz częściej spekulują o zawartości tajemniczej walizki Władimira Putina. (fot. PAP/EPA)
Media coraz częściej spekulują o zawartości tajemniczej walizki Władimira Putina. (fot. PAP/EPA)
W ostatnich dniach w sieci znów zrobiło się popularne nagranie sprzed kilku lat, w którym Putin wychodzi z toalety obstawiony kilkoma ochroniarzami niosącymi jego walizkę. Media nieustannie zastanawiają się nad jej zawartością.

Jedna z najpopularniejszych teorii mówi o tym, że w środku znajduje się kał lub mocz Władimira Putina, który ma być zabierany przez jego ochroniarzy podczas każdej podróży poza Moskwę. W ten sposób prezydent Rosji uniemożliwia poddania jego ekskrementów ewentualnym badaniom, które umożliwiłyby dowiedzenie się, jaki jest stan zdrowia rosyjskiego przywódcy.

Słynne nagranie z wizyty we Francji

Od kilku dni w sieci krąży nagranie z 2018 roku podczas wizyty Putina we Francji. Przedstawia ono eskortę Putina do toalety. Rosyjski prezydent obstawiony był sześcioma ochroniarzami niosącymi jego walizkę. Podobną sytuację zaobserwowano również podczas innych jego wyjazdów za granicę.


Portal businessinsider.com jest zdania, że ochroniarze zabierają wszystko co Putin zostawia po sobie w toalecie podczas każdego wyjazdu poza Moskwę. Zdaniem dziennikarki Faridy Rustamowej, praktyka ta stosowana jest od wielu lat.

Serwis zauważa, że zbadanie odchodów może ujawnić nie tylko informacje o stanie zdrowia ich właściciela. Byłoby ono również wskazówko, na jakie osoby taka osoba może być podatna, a tego rodzaju informacje są niezwykle istotne dla zagranicznych wywiadów.

Stan zdrowia Putina

Od dawna stan zdrowia Władimira Putina jest tematem wielu domniemań i spekulacji. Według najnowszych informacji nie jest on najlepszy. 

W czwartek na telegramowym kanale General SVR, który ma być prowadzony przez byłego agenta rosyjskich służb, poinformowano o złym samopoczuciu prezydenta Rosji.

Według doniesień Władimir Putin po telekonferencji z wojskowymi miał nagle zasłabnąć, gdy wstawał od stołu, a z powodu silnych zawrotów głowy nie mógł on ustać na nogach. Według autora wpisu Putin potrzebował "pilnej medycznej pomocy".

RB

Przeczytaj też:

Jan Śpiewak ostro: To byłoby naplucie w twarz ofiarom afery reprywatyzacyjnej

Slowa o dupiarzu m,gą być odebrane jako seksizm. Trzaskowski ma problem

Nieoficjalnie: jest następca Kaczyńskiego w rządzie. Obejmie ważną funkcję


Lubię to! Skomentuj37 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka